Կեղծ ահազանգ. պարզաբանում է Փրկարար ծառայությունը
Այսօր, ժամը 11:36-ին ոստիկանության հերթապահից տեղեկություն է ստացվել, որ անհայտ քաղաքացի է ահազանգել ու տեղեկացրել, որ Պետական եկամուտների կոմիտեի շենքում ռումբ է տեղադրված, որը պայթելու է ժամը 13:00-ին:
Դեպքի վայր են մեկնել հրշեջ մեկ մարտական հաշվարկ և հատուկ ջոկատի փրկարարները: Տեղյակ են պահվել նաև պաշտպանության նախարարությունը, շտապօգնության և ազգային անվտանգության ծառայությունները:
Հարակից շենքերի բնակիչներն ու հիմնարկների աշխատակիցները տարահանվել են անվտանգ գոտի, տարածքը` շրջափակվել: Դեպքի վայրում աշխատել են ԱԱԾ և ՊՆ ակազերծման մասնագետներն ու կինոլոգները:
Իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում ռումբ չի հայտնաբերվել:
Ժամը 14.25-ին հայտարարվել է աշխատանքների ավարտ:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հայաստանի փրկարար ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

A false alarm: the rescue service comments on
Today at 11:15 the police received an alarm from an unknown person that in the building of the RA State Revenue Committee which is on the M. Khorenaci 5 street a bomb is placed which will be activated at 13:00.
One fire brigade and rescuers of rescue service have been sent to the place. The Ministry of Defense, Ambulance and National Security services have been informed about the incident.
The dwellers and employees of the next situated buildings have been evacuated, the area has been blocked. Experts have been working in the place.
As a result of the realized investigation no bomb has been found.
At 14:25 the searching process has been ended, informs the information and public relations department of the RA Ministry of Emergency Situations.