Թուրքիայում կձերբակալվի ևս 11 մարդ
Ստամբուլի դատարանը որոշում է կայացրել 2003 թվականին հեղաշրջում նախապատրաստելու մեջ մեղադրվող 11 հոգու, այդ թվում` ինը գործող և երկու պատոնաթող զինվորականների ձերբակալության մասին:
Ինչպես հայտում է ՌԻԱ Նովոստի-ն, հղում անելով տեղական ԶԼՄ-ներին, երկուշաբթի օրը կալանավորված 49 անձանցից ընդհանուր առմամբ 31 զինվորականի ձերբակալության օրդեր է տրվել:
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան դատարանը կալանքից ազատել է երեք նախկին բարձրաստիճան զինվորականների` ՌԾՈւ և ՌՕՈւ նախկին գլխավոր հրամանատարներին, ինչպես նաև` Առաջին դաշտային բանակի նախկին հրամանատարին:

В Турции санкционировали арест еще 11 человек
Стамбульский суд санкционировал аресты 11 человек, в том числе девяти действующих и двух отставных военных, по обвинению в подготовке в 2003 году переворота, сообщает РИА Новости со ссылкой на местные СМИ.
Всего к настоящему времени выданы ордера на арест 31 военного из 49, взятых под стражу в минувший понедельник.
Напомним, что в четверг вечером суд освободил из-под стражи троих бывших высших чинов турецкой армии: экс-главнокомандующих ВМС и ВВС Ибрахима Фыртыну и Оздена Орнека, а также экс-командующего Первой полевой армией Эргина Сайгуна.