ՎԶԵԲ-ը 2010թ-ին Հայաստանին կտրամադրի ավելի քան 200 մլն դոլար
«Այս տարի Վերակառուցման և զարգացման բանկը (ՎԶԵԲ) Հայաստանում նախատեսում է իրականացնել 150 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ ծրագրեր,- այս մասին այսօր Ամերիաբանկի հետ 10 մլն դոլար արժողութամբ վարկային պայմանագրի կնքման ժամանկ ասաց ՎԶԵԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Վալերիու Ռազլոգը: Նա միաժամանակ նշեց, որ հնարավոր է` նախանշված գումարին ավելանա նաև 80 մլն դոլար:
ՎԶԵԲ ղեկավարը, անդրադառնալով Հայաստանում այս տարի սպասվող տնտեսական ցուցանիշներին, նկատեց, որ իրենց կանխատեսումներով ՀՆԱ աճը կկազմի 2%: Վ.Ռազլոգը ավելացրեց նաև, որ նման իարվիճակներում կանխատեսումներ անելը բավական ռիսկային է:

EBRD to provide Armenia with more than $200 million
The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) intends to implement in Armenia several projects of $150 million cost, announced Valeriu Razlog, chief of EBRD Yerevan Office, when was signing a loan agreement with Ameriabank.
He added that some $80 million may be added to the announced amount.
Armenia's GDP will grow by 2% in 2010, he said when asked about economical development. However, it’s quite riskily making predictions in such situations, he added.
It’s worth mentioning that EBRD is involved in negotiations on providing two programmes of small and middle business with $10 million.