«Բանանցը» խոշոր հաշվով զիջեց դանիական «Օրսենսին»
Երևանի «Բանանցը», ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, արտասահմանյան երկրորդ ուսումնամարզական հավաքն է անցկացնում Անթալիայում: Ինչպես և պլանավորված էր, մեր թիմը մարզումներին զուգահեռ նաև ստուգողական հանդիպումներ է կազմակերպում: Հերթական խաղում «Բանանցի» մրցակիցը «Օրսենսն» էր, որը Դանիայի բարձրագույն խմբի նախորդ առաջնությունում զբաղեցրել է վերջին տեղը:
Խաղը բավական հետաքրքիր ստացվեց: Համառ պայքար էր ծավալվել հատկապես առաջին կեսում: Հաջողությունն ուղեկցեց դանիացիներին, ովքեր բացեցին հանդիպման հաշիվը:
Երկրորդ կեսում «Բանանցը» առաջ նետվեց` պարտությունից խուսափելու համար, սակայն հակագրոհների մարտավարությամբ գործող «Օրսենսը» գերազանց գործեց` ևս երկու անգամ գրավելով հայաստանյան թիմի դարպասը: Այսպիսով` «Բանանցը» պարտվեց 0:3 հաշվով:
Այդ խաղի համար գլխավոր մարզիչ Ստևիցա Կուզմանոսկին այսպիսի կազմ էր ընտրել` Ցվետոմիր Ցանկով, Նիկոլայ Նիկոլով, Դարկո Լովրիչ, Էդուարդ Կակոսյան, Գագիկ Դաղբաշյան, Արարատ Առաքելյան, Սամվել Մելքոնյան, Բետո, Արսեն Բալաբեկյան, Դու Բալա, Դենիրան Օրտեգա: Ընդմիջումից հետո փոխարինման են մտել Արթուր Ոսկանյանը, Սարգիս Կարապետյանը, Վալտեր Պողոսյանը, Սարգիս Նասիբյանը:
Ընկերական հաջորդ խաղում, որը տեղի կունենա մարտի 10-ին, մեր թիմի մրցակիցը կլինի ղրղզական «Դորդոյ-Դինամոն»: Այս մասին հայտնում է «Բանանցի» մամուլի ծառայությունը:

Ф/к «Бананц» уступил датской команде «Орсенс»
Ереванский «Бананц» проводит в Анталии второй заграничный сбор. Как и было запланировано, наша команда параллельно с тренировками проводит контрольные матчи. В очередной такой встрече соперником команды «Бананца» был датский ф/к «Орсенс».
Как сообщает пресс-служба «Бананц», игра прошла довольно интересно. В упорной борьбе в первые 45 минут, удача сопутствовала датской команде, сумевшей открыть счет. Во второй половине матча «Бананц», чтобы избежать поражения, начал наступление, однако игрокам датской команды удалось воспользоваться ситуацией и дважды завоевать ворота армянской команды. Таким образом, ф/к «Бананц» потерпел поражение со счетом 0:3.
В этой игре Стевица Кузмановски выставил следующий состав: Цветомир Цанков, Николай Николов, Дарко Ловрич, Эдуард Какосян, Гагик Дагбашян, Арарат Аракелян, Самвел Мелконян, Бето, Арсен Балабекян, Ду Бала, Дениран Ортега. После перерыва на замену вышли Артур Восканян, Саргис Карапетян, Вальтер Погосян, Саргис Насибян.
Очередной матч «Бананц» проведет 10-ого марта. Соперником нашей команды будет чемпион Кыргызстана «Дордой-Динамо».