«Euronews»-ը ֆիլմ է նկարահանում  ադրբեջանցի բլոգերների մասին
«Euronews» հեռուստաընկերությունը պատրաստվում է ձերբակալված ադրբեջանցի բլոգերներ Ադնան Հաջիզադեի և Էմին Միլլիի մասին փաստագրական ֆիլմ նկարահանել: Այս մասին ըստ «Ազադլըգը»-ի, ադրբեջանցի ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել է հեռուստաընկերության գլխավոր խմբագիր Պիտեր Բարաբասը:
Ներկայումս Ֆրանսիայում ուսանող ադրբեջանցի բլոգեր Էլնուր Մեջիդլին «Ազադլըգ»-ին հայտնել է, որ Պիտեր Բարաբասն այժմ նկարահանող խմբի հետ քննարկում է ֆիլմի սցենարը, որը պատմելու է բլոգերների կյանքի մասին` ձերբակալությունից առաջ և հետո, ձերբակալության գործընթացի և դատավարության մասին:
«Որպես Էմինի և Ադնանի ընկերներ, մենք օգնում ենք եվրոպական ալիքին սցենարը ձևավորելու գործում»,- ասել է ադրբեջանցի նորահայտ բլոգերը:

The “Euronews” TV channel is planning to shoot a documentary film about the arrested Azerbaijani bloggers Adnan Hajizade and Emin Milli. Piter Barabas , the chief editor of the TV told about this to the students on the meeting with them.
The Azerbaijani blogger Elnur Mejidli who is in France at present told to “Azadlig” that Piter Barabas is discussing the scenario of the film with the film shooting staff. The film is about the life of the bloggers before and after the arrest, during the arrest and the jail.
“As Emin and Adnan’s friends we help the European TV channel to form the scenario”, - the Azerbaijani blogger said.