Սահակաշվիլին քննադատել է «Իմեդի»-ի թողարկած «թատրոնը»
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին խիստ քննադատության է արժանացրել «Իմեդի» հեռուստաալիքով շաբաթ օրը ցուցադրված բեմականացված սյուժեն` ռուսաստանյան զորքերի` Վրաստան ներխուժման և իր` սպանված լինելու վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանի ռուսաստանյան ծառայությունը, երկուշաբթի օրը Սահակաշվիլին հայտարարել է, որ բնակչության մոտ խուճապ առաջացրած տեսանյութը «վնասակար» էր վրաց հասարակության համար:
Հեռուստաալիքի թողարկած նյութը նաև քննադատել են «Իմեդի»-ի հիմնադիր Բադրի Պատառկացիշվիլիի ընտանիքը, Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանը և Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն:

Georgia’s President Mikheil Saakashvili has criticized the fake reportage, played out on Georgian television about Russian invasion of the country and killing of country’s President.
He said Monday that the ‘report’ by Imedi channel, which caused widespread panic in the country, was very harmful to society. It’s worth mentioning, that Mikheil Saakashvili before branded the ‘report’ as ‘unpleasant, but quite realistic.’
Imedi channel’s fake report was criticized and condemned by U.S. Ambassador to Georgia, Russian Foreign Ministry, and Imedi channel founder Badri Patarkatsishvili’s family.