Երևան են ժամանել 20 սլովակ գործարար
Այսօր Երևանում բացվելու է հայ-սլովակյան բիզնես ֆորումը: Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Սլովակիայի արտգործնախարար Միրոսլավ Լայչակը իր հայաստանյան գործընկեր Էդվարդ Նալբանդյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտնեց, որ իր հետ Երևան են ժամանել 20 սլովակ գործարարներ` համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Նշելով, որ Հայաստանն ու Սլովակիան լիարժեք չեն օգտագործում իրենց ներուժը` զարգացնելու երկկողմ տնտեսական համագործությունը ու մեծացնելու ապրանքաշրջանառությունը, Միրոսլավ Լայչակը հույս հայտնեց, որ համաժողովը կնպաստի հայ-սլովակյան տնտեսական կապերի ընդլայնմանը:
«Մեր գործարարները շահագրգռված են զարգացնելու երկկողմ համագործակցությունը: Մենք գտնում ենք, որ կարող ենք ներդրումներ իրականացնել Հայստանում»,- նշեց Սլովակիայի արտգործնախարարը:

Armenian-Slovak Business Forum was launched today in Armenian capital city of Yerevan.
“Our businessmen are interested in establishing and developing the bilateral cooperation between the two countries,” said Slovak Foreign Minister Miroslav Lajcak, who is on a visit to Armenia.
“We think we can realize investment projects in Armenia,” he said adding that hopes the forum will contribute to strengthening of bilateral relations in sphere of economy.
According to Miroslav Lajcak, the Slovak delegation to Armenia involves 20 businessmen, who arrived in Armenia to participate in the Armenian-Slovak Business Forum.