Երևան են ժամանել 20 սլովակ գործարար
Այսօր Երևանում բացվելու է հայ-սլովակյան բիզնես ֆորումը: Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Սլովակիայի արտգործնախարար Միրոսլավ Լայչակը իր հայաստանյան գործընկեր Էդվարդ Նալբանդյանի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտնեց, որ իր հետ Երևան են ժամանել 20 սլովակ գործարարներ` համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Նշելով, որ Հայաստանն ու Սլովակիան լիարժեք չեն օգտագործում իրենց ներուժը` զարգացնելու երկկողմ տնտեսական համագործությունը ու մեծացնելու ապրանքաշրջանառությունը, Միրոսլավ Լայչակը հույս հայտնեց, որ համաժողովը կնպաստի հայ-սլովակյան տնտեսական կապերի ընդլայնմանը:
«Մեր գործարարները շահագրգռված են զարգացնելու երկկողմ համագործակցությունը: Մենք գտնում ենք, որ կարող ենք ներդրումներ իրականացնել Հայստանում»,- նշեց Սլովակիայի արտգործնախարարը:

В Ереване открылся армяно-словацкий бизнес-форум
Сегодня в Ереване открылся армяно-словацкий бизнес-форум. Находящийся с официальным визитом в Армении глава внешнеполитического ведомства Словакии Мирослав Лайчак заявил сегодня в ходе брифинга, что вместе с ним в Ереван прибыли 20 словацких бизнесменов для участия в бизнес-форуме.
Отметив, что Армения и Словакия полноценно не используют свой потенциал для развития двусторонних экономических отношений и увеличения товарооборота между двумя странами, Мирослав Лайчак выразил надежду, что форум посодействует расширению армяно-словацких экономических связей.
«Наши бизнесмены заинтересованы в развитии двустороннего сотрудничества. Мы считаем, что можем осуществить инвестиции в Армении», - отметил глава МИД Словакии.