Հայաստանին հաջողվել է զերծ մնալ ճգնաժամի հետևանքներից
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արտակ Զաքարյանը անդրադարձավ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի «ճգնաժամը հաղթահարված է» և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի «Ներսես Երիցյանը իր տեղում չէ» արտահայտությունների փոխանակմանը, և նշեց, որ յուրաքանչյուր նախարար ինքն է պատասխանատու իր ոլորտում քաղաքական կառավարման համար և «յուրաքանչյուր տեսակետ հարգանքի է արժանի և յուրաքանչյուր տեսակետ պետք է լսելի լինի, և պետք է նաև հիմնավորված լինի»:
Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ քաղաքական այս փուլում, ինչ վերաբերում է տնտեսական ճգնաժամի լինել-չլինելուն, «տարբեր տեսակետների առկայության խնդիր է»:
Նա կարծիք հայտնեց որ Հայաստանին հաջողվել է զերծ մնալ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ամենաբարդ հետևանքներից` սոցիալական նշանակության խնդիրներից և սոցիալական նշանակության ծրագրերի կրճատումից:
Ինչ վերաբերում է Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի հրաժարականի դիմումի մասին շրջանառվող որոշ լուրերին, ապա Արտակ Զաքարյանը պատասխանեց, որ ինքը նման տեղեկություն չունի:

Депутат: Армении удалось избежать последствий кризиса
Сегодня в ходе встречи с журналистами член парламентской фракции Республиканской парии Армении (РПА) Артак Закарян обратился к теме «обмена любезностями» между главой партии «Процветающая Армения» и министром экономики Армении Нерсесом Ерицяном.
Депутат подчеркнул, что каждый министр лично несет ответственность за политическое управление в своей сфере и «любое мнение достойно уважения и должно быть услышано, а также аргументировано».
Согласно мнению А.Закаряна, Армении удалось избежать самого тяжелого последствия финансово-экономического кризиса – сокращения социального пакета и программ социального значения.
Что касается муссируемых слухов об отставке министра экономики Нерсеса Ерицяна, то, по словам Артака Закаряна, такой информации у него нет.