Հայաստանին հաջողվել է զերծ մնալ ճգնաժամի հետևանքներից
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արտակ Զաքարյանը անդրադարձավ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի «ճգնաժամը հաղթահարված է» և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի «Ներսես Երիցյանը իր տեղում չէ» արտահայտությունների փոխանակմանը, և նշեց, որ յուրաքանչյուր նախարար ինքն է պատասխանատու իր ոլորտում քաղաքական կառավարման համար և «յուրաքանչյուր տեսակետ հարգանքի է արժանի և յուրաքանչյուր տեսակետ պետք է լսելի լինի, և պետք է նաև հիմնավորված լինի»:
Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ քաղաքական այս փուլում, ինչ վերաբերում է տնտեսական ճգնաժամի լինել-չլինելուն, «տարբեր տեսակետների առկայության խնդիր է»:
Նա կարծիք հայտնեց որ Հայաստանին հաջողվել է զերծ մնալ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ամենաբարդ հետևանքներից` սոցիալական նշանակության խնդիրներից և սոցիալական նշանակության ծրագրերի կրճատումից:
Ինչ վերաբերում է Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի հրաժարականի դիմումի մասին շրջանառվող որոշ լուրերին, ապա Արտակ Զաքարյանը պատասխանեց, որ ինքը նման տեղեկություն չունի:

Armenia has managed to stay apart from the crises post-affects
Today during the meeting with the journalists Artak Zakaryan, member of the ARP touched upon the exchange of the expressions of Nerses Yeritsyan, the Minister of Economy and Gagik Tsarukyan, the head of the PAP. Nreses Yeritsyan told that we have “overcome the crises” while Gagik Tsarukyan remarked that “Nerses Yeritsyan is not in his place”. Now coming to this quarrel Artak Zakaryan mentioned that every minister is responsible for the political governing in its sphere and “each viewpoint should be heard, respected and reasonable.”
Artak Zakaryan mentioned that in this political stage the existence of economic crises “is a problem of different viewpoints”.
He said that Armenia has managed to avoid the most difficult consequences of the financial economic crises, problems and projects of social significance.