Մոսկվայում կքննարկեն պաղեստինաիսրայելական հակամարտությունը
Մերձավոր Արևելքի հարցով միջազգային միջնորդները` Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ը, ՄԱԿ, ԵՄ, այսօր Մոսկվայում կքննարկեն պաղեստինաիսրայելական հակամարտության շուրջ ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման հնարավոր ուղիները:
«Քառյակի» աշխատանքներին ներկա կգտնվեն ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը, ԵՄ միջազգային հարցերով գլխավոր հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը, «քառյակի» հատուկ ներկայացուցիչ Թոնի Բլերը, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքի հարցերով ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Ջորջ Միտչելը:
Մինչ քննարկման մասնակիցները հույս ունեն, որ «քառյակին» կհաջողվի համոզել կողմերին նստել բանակցային սեղանի շուրջ, վերլուծաբանները և փորձագետները կարծում են, որ պաղեստինցիների և իսրայելցիների միջև անուղղակի բանակցությունները դժվար թե հնարավոր լինեն, իսկ «քառյակի» հիմնական խնդիրը պետք է կայանա եղած հակասությունները հարթելու մեջ:

In Moscow will be discussed the Israeli-Palestinian conflict
On a meeting of the Middle East Quartet comprising the United States, Russia, the UN and the EU will be discussed the situation existing around the Israeli-Palestinian conflict, as well as the ways of establishing peace in the region.
On the meeting of the “Quartet” will be present the Foreign Minister Sergey Lavrov, U.S. Secretary of State Hillary Clinton, UN Secretary General Ban Ki-Moon, the EU’s chief diplomat Catherine Ashton, Quartet envoy Tony Blair and U.S. Mideast envoy George Mitchell.
While the participant of the meeting hope that the Quartet will be bale to make the sides sit around the table the analysts and the experts believe the Palestinians and Israeli will hardly hold indirect talks, the main problem of the Quartet is to solve the existing problems between the two sides.