ԱՄՀ-ն Վրաստանին կհատկացնի հերթական 149 մլն դոլարը
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) համաձայն է Վրաստանին հատկացնել հերթական 149 մլն դոլարը` հակաճգնաժամային ծրագրի շրջանակներում: Համապատասխան որոշումն ընդունվել է ուրբաթ այդ ծրագրի 5-րդ անդրադարձի արդյունքներով, որը ներկայումս ընդհանուր առմամբ գնահատվում է 1,14 մլրդ դոլար և հաշվարկված է մինչև 2011 թ. հունիս, հաղորդում է Վեստի.ռուն:
Համաձայն մամուլի համար Հիմնադրամի տարածած հաղորդագրության` ԱՄՀ-ն նաև համաձայնել է Վրաստանի համար ծրագրի շրջանակներում որոշակիորեն դյուրացնել պայմանները: Վերանայվել են ներքին ակտիվների սահմանգծի, ոսկու պաշարների նվազագույն չափի, բյուջեի դեֆիցիտի և գրավված կամ երաշխավորված պարտքի ծավալների պահանջները:

МВФ согласился выделить Грузии очередные 149 миллионов долларов
Международный валютный фонд (МВФ) согласился выделить Грузии очередные 149 миллионов долларов в рамках антикризисной программы. Соответствующее решение было принято в пятницу по итогам пятого обзора этой программы, оцениваемой на данный момент в целом в 1,14 миллиарда долларов и рассчитанной на период до июня 2011 года, сообщает Вести.ру.
Согласно распространенному Фондом сообщению для печати, МВФ также согласился сделать для Грузии в рамках программы некоторые послабления. Пересмотрены критерии по потолку внутренних активов, по минимальному размеру золотовалютных резервов, по бюджетному дефициту и объему привлекаемого или гарантируемого долга.
Выйти на показатели, которые теперь изменены, Грузия должна была к концу марта, а также к концу июня нынешнего года, сообщает источник.