ԱՄՀ-ն Վրաստանին կհատկացնի հերթական 149 մլն դոլարը
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) համաձայն է Վրաստանին հատկացնել հերթական 149 մլն դոլարը` հակաճգնաժամային ծրագրի շրջանակներում: Համապատասխան որոշումն ընդունվել է ուրբաթ այդ ծրագրի 5-րդ անդրադարձի արդյունքներով, որը ներկայումս ընդհանուր առմամբ գնահատվում է 1,14 մլրդ դոլար և հաշվարկված է մինչև 2011 թ. հունիս, հաղորդում է Վեստի.ռուն:
Համաձայն մամուլի համար Հիմնադրամի տարածած հաղորդագրության` ԱՄՀ-ն նաև համաձայնել է Վրաստանի համար ծրագրի շրջանակներում որոշակիորեն դյուրացնել պայմանները: Վերանայվել են ներքին ակտիվների սահմանգծի, ոսկու պաշարների նվազագույն չափի, բյուջեի դեֆիցիտի և գրավված կամ երաշխավորված պարտքի ծավալների պահանջները:

The International Monetary Fund (IMF) agreed to provide 149 million dollars to Georgia in the frameworks of the anti-crises project. The corresponding decision was accepted on Friday by the 5th reference to the project.
According to the press release IMF has also agreed to lighten the conditions of the project for Georgia. "With the economy now recovering, the 2010 economic program focuses on fiscal retrenchment, which is aimed at preserving debt sustainability and macroeconomic stability and facilitating the exit from IMF balance of payments support," Naoyuki Shinohara, deputy managing director of the IMF and acting board chair said, the Wall Street Journal reports.