Բուրջանաձե. «Սահակաշվիլին կրկին պատերազմ կսկսի»
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին մարտի 13-ին «ռուսական ռազմական ներխուժման մասին» «Իմեդի» հեռուստաընկերության սադրիչ տեսանյութի առավել հավաստիության համար մտադիր էր Թբիլիսիի փողոցներ տանկեր դուրս բերել: Այս մասին հաղորդում է «Վզգլյադ» պարբերականը` հղում անելով թբիլիսյան «Շաբաթվա ներկապնակ» թերթին:
«Շաբաթվա ներկապնակի» տվյալներով, «ամերիկյան խորհրդականները նրան (Սահակաշվիլիին – խմբ.) խորհուրդ էին տվել դա չանել»:
Մեկնաբանելով այս տեղեկությունները, խորհրդարանի նախկին խոսնակ, «Միասնական Վրաստան» դեմոկրատական ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն հայտարարել է, որ «զարմացած չէ դրանից»` հաշվի առնելով «Սահակաշվիլիի հոգեկան վիճակը»:
«Սահակաշվիլին կրկին պատերազմ կսկսի, և դա կկործանի երկիրը»,- հայտարարել է Բուրջանաձեն:
«Օբյեկտիվ» լրագրողների միության նախագահ Իրմա Ինաշվիլին, իր հերթին, պնդել է, որ Միխեիլ Սահակաշվիլին և իր ամերիկյան խորհրդականներն իրենք են նախապատրաստել այդ սադրիչ տեսանյութը: Ինաշվիլին հղում է կատարում Վրաստանի բարձրաստիճան ղեկավարության կազմում իր աղբյուրներին:

“Saakashvili will begin war again, and it will crush the country,” said ex-speaker of Georgia, leader of the oppositional United Georgia Democratic Movement Nino Burjanadze when asked to comment last news in relation to Imedi channel’s fake reportage about Russian attack on Georgia. In particular, Week’s Palette paper reports that Georgia’s President Mikheil Saakashvili was going to bring tanks to streets of Tbilisi to make the fake reportage about invasion of the country more convincing.
According to Week’s Palette paper, "American consultants dissuaded Saakashvili.”
Nino Burjanadze said she isn’t surprised by this, pointing the ‘psychological state of Mikheil Saakashvili.’
On March 13 a fake reportage was played out on Georgian television about Russian invasion of the country and killing of Georgia’s President. The report caused panic in the country. Citing the sources at government, Journalists Union’s chairman Irma Inashvili said that country’s president and his supporters had prepared the reportage by themselves.