Համալսարանականները մեկնում են ԼՂՀ
Արդեն երկրորդ տարին է` ԵՊՀ ղեկավարության և Ուսանողական խորհրդի անմիջական մասնակցությամբ Մայր բուհի ներկայացուցիչները այցելում են Լեռնային Ղարաբաղ:
Ինչպես տեղեկացնում է ԵՊՀ-ի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, համալսարանականների այցելության հիմնական նպատակը Հայաստան-Արցախ մշակութային հարաբերությունների ամրապնդումն ու զարգացումն է, ուսանողության շրջանում հայրենասիրական ոգու բարձրացումը, Քաշաթաղի և Քարվաճառի բնակչությանը զորավիգ կանգնելը:
Պրոֆեսորադասախոսական կազմի շուրջ 30 ներկայացուցիչներից և 50 ուսանողներից բաղկացած համալսարանական պատվիրակության խմբում են ԵՊՀ ռեկտորը, մի շարք վաստակաշատ դեկաններ և դասախոսներ, ինչպես նաև ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի և ուսանողական գիտական ընկերության ներկայացուցիչները, ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի սաները:
Համալսարանականները կլինեն Քարվաճառում և Քաշաթաղում: Երկու շրջաններում էլ նախատեսվում է անցկացնել ծառատունկեր: Համերգային ծրագրով կներկայանան ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի երգչախումբը, նվագախումբը, պարի համույթն ու անհատ կատարողները:
ԵՊՀ ուսանողները դատարկաձեռն չեն գնում: ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ համալսարանականները ԼՂՀ-ի Քարվաճառի և Քաշաթաղի կրթական օջախներ կտանեն նախապես հայտարարված գրքահավաքի շնորհիվ հավաքված շուրջ 7000 կտոր ուսումնական և գեղարվեստական գրականություն:

Представители Ереванского госуниверситета посетят НКР
Уже второй год, как при непосредственном участии руководства и студенческого совета Ереванского государственного университета (ЕГУ), представители альма-матер посещают Нагорно-Карабахскую Республику.
Как сообщает пресс-служба ЕГУ, основная цель посещений – укрепление и развитие культурных связей Армения-Арцах, повышение патриотического духа среди студенчества, оказание поддержки населению Кашатага и Карвачара.
В состав университетской делегации, состоящей из порядка 30-ти представителей профессорско-преподавательского состава и 50-ти студентов, вошли также ректор ЕГУ, представители студенческого совета и студенческого научного союза ЕГУ, воспитанники культурного центра ЕГУ.
Представители альма-матер побывают в Кашатаге и Карвачаре, где предусмотрена посадка деревьев. С концертной программой выступят хор, оркестр и танцевальный ансамбль культурного центра ЕГУ.
По инициативе студенческого совета ЕГУ, образовательным учреждениям районов Кашатаг и Карвачар Нагорно-Карабахской Республики представители альма-матер преподнесут в дар порядка 7000 учебных пособий и произведений художественной литературы.