Քննարկվում է ՏՀ փոխհամադրելիությունը Հայաստանում
«Փոխհամատեղելիություն կառավարման տեղեկատվական համակարգում» թեման այսօր քննարկվում է կլոր սեղանի շուրջ, որը կազմակերպել է «Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերությունը: Ամենամյա այս միջոցառումը, որն այս տարի Հայաստանում անցկացվում է երրորդ անգամ, նպատակ ունի ներկայացնելու ծրագրային ապահովման ոլորտում առաջատար Microsoft ընկերության փորձը և քննարկումների միջոցով ներկայացնել, թե ինչպես կարելի է Հայաստանում իրականացնել և ապահովել տեղեկատվական համակարգերի փոխհամադրելիությունը:
Կլոր սեղանի ընթացքում նաև քննարկվում է, թե ինչպես է հնարավոր ապահովել տարբեր պլատֆորմաների համատեղելիությունը մեկ ընդհանուր համակարգում: «Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերությունը տեղական մասնագետներին կներկայացնի, թե ինչ գործիքներ և մոտեցումներ կարելի է կիրառել համակարգերի փոխհամատեղելիության համար:
Միջոցառմանը մասնակցում են ՀՀ պետական կառույցների, տեղական և միջազգային ընկերությունների նեկայացուցիչներ և փորձագետներ:

В Армении обсуждается взаимосовместимость в системе IT
В Ереване сегодня проходит круглый стол по теме «Взаимосовместимость в информационной системе управления», организованный компанией «Microsoft Armenia». Целью ежегодного мероприятия, проводимого в республике уже в третий раз, является представить опыт лидера в сфере программного обеспечения – компании «Microsoft Armenia», а также обсудить условия реализации и обеспечения в Армении взаимосовместимости информационных технологий.
В ходе круглого стола будут обсуждаться возможности обеспечения совместимости различных платформ в одной общей системе. Местным специалистам компании «Microsoft Armenia» будет представлено, какие инструменты и подходы можно применить для взаимосовместимости систем.
В мероприятии участвуют представители государственных структур Армении, местных и международных организаций и эксперты.