Մոսկվայում տուժածներից 30-ի վիճակը ծանր է
Մոսկվայի մետրոպոլիտենի «Լուբյանկա» և «Պարկ կուլտուրի» կայարաններում տեղի ունեցած պայթյունների հետևանքով տուժել է 61 մարդ, նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը հայտնել է Մոսկվայի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Պյոտր Բիրյուկովը:
«Վերջին տվյալների համաձայն` «Լուբյանկա» կայարանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 23 մարդ, «Պարկ կուլտուրի» կայարանում` 12: Ընդհանուր առմամբ տուժել է 61 մարդ: Նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է», - ասել է Բիրյուկովը և հավելել, որ հետագա հնարավոր ահաբեկչությունները կանխելու նպատակով ձեռնարկվում են անվտանգության լրացուցիչ միջոցներ:

30 people in serious condition after blasts in Moscow metro
30 people out of 62 injured victims of two blasts that shook crowded subway stations in central Moscow during today’s morning rush hour, are reported seriously wounded, Russia’s first deputy mayor of Moscow Peter Byryukov told journalists.
Two separate blasts hit the Lubyanka and the Park Kultury metro stations in central Moscow this morning, leaving at least 35 people dead, and 62 others injured.
According to the up-to-date announcements by Peter Byryukov, the blasts killed 23 people at the Lubyanka Station, and 12 others at the Park Kultury Station. 30 people have serious injures; they are reported in serious condition.