Մոսկվայում տուժածներից 30-ի վիճակը ծանր է
Մոսկվայի մետրոպոլիտենի «Լուբյանկա» և «Պարկ կուլտուրի» կայարաններում տեղի ունեցած պայթյունների հետևանքով տուժել է 61 մարդ, նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը հայտնել է Մոսկվայի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Պյոտր Բիրյուկովը:
«Վերջին տվյալների համաձայն` «Լուբյանկա» կայարանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 23 մարդ, «Պարկ կուլտուրի» կայարանում` 12: Ընդհանուր առմամբ տուժել է 61 մարդ: Նրանցից 30-ի վիճակը ծանր է», - ասել է Բիրյուկովը և հավելել, որ հետագա հնարավոր ահաբեկչությունները կանխելու նպատակով ձեռնարկվում են անվտանգության լրացուցիչ միջոցներ:

Состояние тридцати пострадавших в метро Москвы тяжелое
Тридцать человек из более 60 пострадавших в результате двух взрывов в столичном метрополитене находятся в тяжелом состоянии. Об этом, согласно РИА Новости, сообщил журналистам первый заместитель мэра Москвы Петр Бирюков.
Погибли 35 человек, по данным мэрии, 61 пассажир пострадал. По информации Минздравсоцразвития, ранены 62 человека.
"По последним данным, в результате взрыва на станции метро "Лубянка" погибли 23 человека, на станции "Парк культуры" - 12 человек. В общей сложности пострадал 61 человек. Из них 30 находятся в тяжелом состоянии", - сказал Бирюков.
Петр Бирюков также сообщил, что в столице приняты дополнительные меры безопасности в целях недопущения повторения терактов.