Մոսկվայում պայթյուններից վիրավորների թվում երկու հայ կա
Մոսկվայում նախօրեին տեղի ունեցած ահաբեկչությունների հետևանքով հիվանդանոցներ տեղափոխվածների ընդհանուր թիվը կազմում է 73 մարդ, որոնցից երկուսը` հայազգի:
Ինչպես ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը հայտնել է ՌԴ ԱԻՆ հերթապահ Պավել Կոզլովը, ՌԴ մայրաքաղաքի 15 հիվանդանոցներում բուժում է ստանում 73 մարդ:
Նրա փոխանցմամբ, ընդհանուր առմամբ, պայթյուններից հետո հիվանդանոցներ են տեղափոխվել թվով 83 մարդ, որոնցից 10-ը դուրս են գրվել, իսկ երկուսը մահացել:
Այսպիսով, ահաբեկչությունների հետևանքով զոհվածների թիվը կազմում է 38 մարդ:
Նշենք, որ համաձայն ՌԴ ԱԻՆ պաշտոնական կայքում տեղադրված ցուցակի` պայթյունների հետևանքով Մոսկվայի հիվանդանոցներ են տեղափոխվել նաև երկու հայ` 18-ամյա Հասմիկ Ժուրայի Մարտիրոսյանը և 55-ամյա Աննա Հովհաննեսի Փորքաշյանը:
Մարտի 29-ի առավոտյան Մոսկվայի մետրոպոլիտենի «Լուբյանկա» և «Պարկ կուլտուրի» կայարաններում տեղի են ունեցել պայթյուններ` իրականացված մահապարտ-ահաբեկիչների կողմից: Փաստի առթիվ հարուցված է քրեական գործ` ահաբեկչության հատկանիշներով:

Two Armenians injured in the Moscow blast
The general number of those who have been moved to hospitals as a result of the terrorist act that took place yesterday in Moscow is 73 of which 2 are Armenians.
Pavel Kozlov from the emergencies ministry said that in around 15 hospitals of the capital city 73 people get treatment at present.
Around 83 people have been transported to hospitals after the blasts of which 10 left the hospital and 2 died.
Thus the number of death makes 38 people.
According to the list which can be found on the official site of the emergency ministry of Russia there are 2 Armenians who have been transported to the hospitals as a result of the blast, 18 years old Hasmik Martirosyan and 55 years old Anna Porkashyan.
An explosion blasted Moscow's subway system on March 29 at 7:56. The first blast came at the Lubyanka station in central Moscow and the second explosion happened at Park Kultury station. It was realized by suicide bombers. The case is being studied.