Մոսկվայում հեռախոսային «ահաբեկիչ» են ձերբակալել
Մոսկվայի իրավապահներն այս գիշեր ձերբակալել են մի բնակչուհու, որը նախօրեին սպառնացել էր պայթեցնել Մոսկվայի մետրոյի «Պարտիզանսկայա» և «Շչելկովսկայա» կայարանները:
Ինչպես հայտնում է «Ինտերֆաքսը», տ.ժ. 17:00 ոստիկանություն ահազանգել է անհայտ մի կին` հայտնելով, որ գտնվում է մետրոյի «Պարտիզանսկայա» կայանում և պատրսատվում պայթեցնել իրեն: Իրավապահները զննել են կայարանը, բայց ոչինչ չեն հայտնաբերել:
Մեկ ժամ անց նույն հեռախոսահամարից ոստիկանության հերթապահ բաժանմունք նոր ահազանգ է ստացվել` «Շչելկովսկայա» կայարանում պայթյունի նախապատրաստման վերաբերյալ: Սակայն, կրկին ահազանգը կեղծ է եղել:
«Տաք հետքերով» քրեական հետախուզության աշխատակիցները հայտնաբերել և ձերբակալել են 35-ամյա մի բնակչուհու, որը խոստովանել է կատարվածի մեջ: Այժմ որոշվում է քրեական գործի հարուցման անհրաժեշտությունը, բացահայտվում են տեղի ունեցածի հանգամանքները:

A phone terrorist arrested in Moscow
The law-enforcement bodies in Moscow arrested an inhabitant who had threatened to explode the “Partizanskaya” and “Shchelkovskaya” stations of Moscow subway.
As “Interfax” informs at 17:00 a woman called the police and told that she is in the “Partizanskaya” station and is going to blast herself. The law-enforcement bodies examined all the station but found nothing.
An hour later another call was received by the police from the same phone number, which warned about another explosion in “Shchelkovskaya” station. But the alarm was false again.
The investigation group found and arrested the 35 years old inhabitant who made a confession. The case is being studied now.