ՀՀ ֆինանսների նախարարը մեկնել է Մոսկվա
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ անդամ երկրների ֆինանսների նախարարների մշտապես գործող խորհրդակցության չորրորդ նիստին:
Ապրիլի 1-ին կայանալիք նիստում մասնակիցները կներկայացնեն իրենց երկրների մակրոտնտեսական ընթացիկ իրավիճակը, կքննարկեն ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված ԱՊՀ երկրների կողմից համատեղ իրականացվող միջոցառումները, ինչպես նաև հարցեր` Միջպետական բանկի խնդիրների հետ կապված:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, նույն օրը Մոսկվայում ՀՀ ֆինանսների նախարարը կմասնակցի նաև Եվրասիական տնտեսական համագործակցության 8-րդ նիստին, որի ընթացքում կքննարկվեն անդամ-երկրների տնտեսական և ֆինանսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր` այդ թվում համատեղ իրականացվող հակաճգնաժամային ծրագրերի ընթացքին և Եվրասիական տնտեսական համագործակցության Հակաճգնաժամային հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող հարցեր:

Министр финансов Армении отбыл в Москву
Министр финансов Армении Тигран Давтян отбыл сегодня в Москву для участия в четвертом заседании постоянно действующего совещания министров финансов государств СНГ.
На заседании 1-го апреля участники заседания представят текущую макроэкономическую ситуацию в своих странах, обсудят совместно осуществляемые странами СНГ мероприятия, направленные на преодоление последствий финансово-экономического кризиса, а также вопросы в связи с деятельностью Межгосударственного банка СНГ.
Как сообщает пресс-служба министерства финансов, в тот же день Тигран Давтян в Москве примет участие в 8-ом заседании Евразийского экономического сотрудничества, в ходе которого будут обсуждаться вопросы, касающиеся экономического и финансового сотрудничества стран-членов, в том числе, хода совместно реализуемых антикризисных программ и деятельности Антикризисного фонда Евразийского экономического сотрудничества.