ՀՀ ֆինանսների նախարարը մեկնել է Մոսկվա
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ անդամ երկրների ֆինանսների նախարարների մշտապես գործող խորհրդակցության չորրորդ նիստին:
Ապրիլի 1-ին կայանալիք նիստում մասնակիցները կներկայացնեն իրենց երկրների մակրոտնտեսական ընթացիկ իրավիճակը, կքննարկեն ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված ԱՊՀ երկրների կողմից համատեղ իրականացվող միջոցառումները, ինչպես նաև հարցեր` Միջպետական բանկի խնդիրների հետ կապված:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, նույն օրը Մոսկվայում ՀՀ ֆինանսների նախարարը կմասնակցի նաև Եվրասիական տնտեսական համագործակցության 8-րդ նիստին, որի ընթացքում կքննարկվեն անդամ-երկրների տնտեսական և ֆինանսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր` այդ թվում համատեղ իրականացվող հակաճգնաժամային ծրագրերի ընթացքին և Եվրասիական տնտեսական համագործակցության Հակաճգնաժամային հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող հարցեր:

Armenia’s Minister of Finance leaves for Moscow
Armenia’s Minister of Finance Tigran Davtian has left for Moscow to participate in the fourth session of the CIS regular ministerial meeting, a spokesperson for Ministry said.
The agenda for the April 1 meeting is a discussion of the current macro-economical situation in the CIS states; ministers are also expected to focus on the joint programs, aimed to overcome the global crisis, as well as on the item related to the CIS Interstate Bank’s activities.
Minister Tigran Davtian is also reported to participate in the April 1 session of the Eurasian Economic Cooperation, which’s agenda consists of the items, related to the economical and financial cooperation between the nations, included in the organisation, and joint programs and activities of the Anti-Crisis Fund of the Eurasian Economic Cooperation.