Գաչեչիլաձեն գիտի, թե ոնց հաղթել Սահակաշվիլիի «բռնապետությունը»
Վրաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Լեվան Գաչեչիլաձեն այսօր միացել է վրացական ընդդիմության միավորման գործընթացին մայիսի 30-ին կայանալիք տեղական ընտրություններից առաջ, հաղորդում է Թբիլիսիում Վզգլյադի թղթակիցը:
«Մաեստրո» հեռուստակայանի ուղիղ եթերում նա հայտարարել է, որ «միայն միասնական ճակատով կարելի է հաղթել դասական բռնապետությունը, որը կառուցել է նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին»:
«Մեր հաղթանակի համար հարկավոր է լուրջ բանաձև, իսկ այն պարփակված է Թբիլիսիի քաղաքապետի, թբիլիսյան խորհրդարանի նախագահի, համամասնական պատգամավորների պաշտոններում միասնական թեկնածուի առաջադրման մեջ»,- ասել է նա:

Levan Gachechiladze, candidate, whose presidential aspirations failed, jointed Friday the process of consolidation of the Georgian opposition.
In a live interview with ‘Maestro’ channel, Levan Gachechiladze said: “Only with joint efforts it is possible to win over the classical dictatorship of President Mikheil Saakashvili.”
“We need a serious formula for our victory, and the formula is to nominate a single candidate for posts of Mayor of Tbilisi, Parliament’s speaker, and majority deputies,” he said.
“It’s necessary to fight against those who had committed genocide of the own nation,” Levan Gachechiladze added.