Գաչեչիլաձեն գիտի, թե ոնց հաղթել Սահակաշվիլիի «բռնապետությունը»
Վրաստանի նախագահի նախկին թեկնածու Լեվան Գաչեչիլաձեն այսօր միացել է վրացական ընդդիմության միավորման գործընթացին մայիսի 30-ին կայանալիք տեղական ընտրություններից առաջ, հաղորդում է Թբիլիսիում Վզգլյադի թղթակիցը:
«Մաեստրո» հեռուստակայանի ուղիղ եթերում նա հայտարարել է, որ «միայն միասնական ճակատով կարելի է հաղթել դասական բռնապետությունը, որը կառուցել է նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին»:
«Մեր հաղթանակի համար հարկավոր է լուրջ բանաձև, իսկ այն պարփակված է Թբիլիսիի քաղաքապետի, թբիլիսյան խորհրդարանի նախագահի, համամասնական պատգամավորների պաշտոններում միասնական թեկնածուի առաջադրման մեջ»,- ասել է նա:

Гачечиладзе знает, как «победить диктатуру» Саакашвили
Экс-кандидат в президенты Грузии Леван Гачечиладзе в пятницу включился в процесс объединения грузинской оппозиции перед местными выборами 30 мая, сообщает газета «Взгляд».
В прямом эфире телеканала «Маэстро» он заявил, что «только единым фронтом возможно победить классическую диктатуру, которую построил президент Михаил Саакашвили».
«Нужна серьезная формула для нашей победы, а она заключается в выдвижении единого кандидата в мэры Тбилиси, председателя тбилисского парламента, мажоритарных депутатов», - сказал он.
«Надо бороться с теми, кто устроил геноцид собственному народу», - заявил Леван Гачечиладзе, приступивший к консультациям с различными оппозиционными силами. При этом выставлять свою кандидатуру на пост мэра Тбилиси он пока не собирается.