Նախնական հայտնի է դարձել կին-ահաբեկիչներից մեկի ինքնությունը
Ինչպես հայտնում է News.ru-ն, հղելով Կոմերսանտին, «Լուբյանկա» կայարանում պայթյունն իրականացնողը կարող է լինել անցած տարվա դեկտեմբերի 31-ին օպերատիվ գործողությունների արդյունքում սպանված դաղստանյան գրոհայինների առաջնորդ Ումալատ Մահոմեդովի (Ալ-Բարա), այրին` 17-ամյա Ջեննեթ Աբդուրահմանովան:
ՌԴ Գլխավոր դատախազությանը կից քննչական կոմիտեում գտնում են, որ Աբդուրահմանովան պայթեցրել է իրեն «Լուբյանկա» կայանում` իր հետ սպանելով ավելի քան 20 ուղևոր:
Սակայն, այլ աղբյուրներում նշվում է նաև, որ Աբդուրահմանովան իրան պայթեցրել է «Պարկ Կուլտուրի» կայարանում:
Դաղըստանի Խասավյուրտի շրջանի Կոստեկ գյուղի բնակչուհի Աբդուրահմանովայի, (ըստ այլ տվյալների` նրա ազգանունը Աբդուլաևա է) ճանաչումը դեռ իրականացվել է լուսանկարների և կնոջը հատուկ նշանների միջոցով:

Опознана террористка, взорвавшаяся на станции метро
В одной из смертниц, взорвавших себя в московском метро 29 марта, предварительно опознана 17-летняя Дженнет Абдурахманова, вдова лидера дагестанских боевиков Умалата Магомедова (Аль-Бара), уничтоженного в ходе спецоперации 31 декабря прошлого года.
Следственный комитет при прокуратуре РФ считает, что Абдурахманова взорвалась в фирменном составе метрополитена "Красная стрела" на станции "Лубянка", убив вместе с собой больше 20 пассажиров, сообщает News.ru со ссылкой на "Коммерсант". По другим данным, Абдурахманова взорвалась на станции "Парк культуры".
Опознание Абдурахмановой (по другим данным, ее фамилия Абдуллаева), уроженки селения Костек Хасавюртовского района, пока было проведено по фотографиям и характерным приметам девушки.