4 երկրների հավաքականներ չեն հաստատել նախնական հայտերը
Ապրիլի 6-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ՀԱՕԿ-ի հովանու ներքո կմեկնարկի բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը:
Հիշեցնենք, որ լավագույն արդյունքներ արձանագրած բռնցքամարտիկները կարժանանան հենց ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի կողմից սահմանված մրցանակին: Միջազգային այս մրցաշարն անցկացվում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ և ընդգրկված է Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիայի` EUBC-ի 2010 թ. միջոցառումների օրացուցային պլանում:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀԲՖ մամուլի կենտրոնը, մասնակցության հայտ, ընդհանուր առմամբ, ներկայացրել էր 13 երկիր` Հայաստանը, Բելառուսը, Բուլղարիան, Գամբիան, Վրաստանը, Իրանը, Ղազախստանը, Մակեդոնիան, Մոլդովան, Մոնղոլիան, Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Ուզբեկստանը:
Ապրիլի 5-ի դրությամբ մասնակից երկրների վերջնական թիվը ինն է` ներառյալ Հայաստան: Երևան չեն ժամանի Մոնղոլիայի, Գամբիայի, Ուզբեկստանի և Մակեդոնիայի հավաքականները: 9 երկրների կողմից վերջնական հաստատման ներկայացված ցանկի համաձայն` մասնակիցների ընդհանուր թիվը հասնում է 160-ի, որից 113-ը մարզիկներն են:

На международный турнир по боксу приедут спортсмены из 9-ти стран
6-го апреля в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна пройдет международный турнир по боксу под эгидой НОК Армении.
Напомним, что спортсмены, которые зафиксируют в ходе соревнований лучшие результаты, удостоятся установленных президентом НОКА Гагиком Царукяном призов. Международный турнир проходит при содействии Федерации Армении по боксу и включен в план календарных мероприятий 2010 года Европейской конфедерации бокса (EUBC).
Как сообщает пресс-служба Федерации бокса Армении, в целом, заявки для участия в турнире представили 13 стран: Армения, Беларусь, Болгария, Гамбия, Грузия, Иран, Казахстан, Македония, Молдавия, Россия, Украина, Узбекистан.
По состоянию на 5-ое апреля число участников турнира – девять, включая Армению. В турнире не будут участвовать сборные Молдавии, Гамбии, Узбекистана и Македонии. Согласно окончательным заявкам, полученным из девяти стран, общее число участников достигнет 160 человек, из них 113 – спортсмены.