Հայտնի են Թբիլիսիի քաղաքապետի պաշտոնի հավակնորդները
Մայիսի 30-ին կայանալիք Թբիլիսիի քաղաքապետի առաջին ողղակի ընտրություններում ՄԱԿ-ում նախկին մշտական ներկայացուցիչ, «Վրաստանի համար դաշինք»-ի առաջնորդ Իրակլի Ալասանիան ընդդիմության կողմից միասնական թեկնածու չի լինելու, հաղորդում է Վրաստանում Վզգլյադի թղթակիցը:
«Ազգային խորհրդում» ընդգրկված 6 ընդդիմադիր կուսակցություններն այսօր Թբիլիսիում եռօրյա սոցիոլոգիական հարցում են սկսել, որից հետո կառաջադրեն իրենց թեկնածուին` կամ պահպանողական Զվիադ Ձիձիգուրիին, կամ Կոբու Դավիտաշվիլիին («Ժողովրդի կուսակցություն»):
Մինչդեռ, ընդդիմությունից նախագահի նախկին թեկնածու, «Պաշտպանիր Վրաստանը» շարժման առաջնորդ Լեվան Գաչեչիլաձեն և «Վրաստանի համար դաշինք»-ի համանախագահ Սոզար Սուբարին որոշել են շարունակել խորհրդակցություններն ընդհանուր ընդդիմադիր պլատֆորմի ձևավորման ուղղությամբ:
Այդ նպատակով այսօր նրանք կհանդիպեն խորհրդարանի նախկին խոսնակ, «Միասնական Վրաստան» դեմոկրատական շարժման առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեի հետ:

Известны возможные кандидаты на пост мэра Тбилиси
Во вторник входящие в «Национальный совет» шесть партий грузинской оппозиции начали в Тбилиси трехдневный социологический опрос, после которого выставят своего кандидата - либо консерватора Звиада Дзидзигури, либо Кобу Давиташвили («Партия народа»).
«Нам нужен более агрессивный, радикальный и принципиальный кандидат», - заявил во вторник газете «Новое поколение» консерватор Каха Кукава.
Между тем, как пишет газета «Взгляд», экс-кандидат в президенты от оппозиции, лидер движения «Защити Грузию» Леван Гачечиладзе и сопредседатель «Альянса для Грузии» Созар Субари решили продолжить консультации по формированию общей оппозиционной платформы на местных выборах 30 мая.
С этой целью 6 апреля они встретятся с экс-спикером парламаента, лидером «Демократического движения «Единая Грузия» Нино Бурджанадзе.