Երևանյան երկաթուղային կայարանը վերանորոգվում է
Երևանի երկաթուղային կայարանում սկսվել են վերանորոգման աշխատանքներ, որոնց ընթացքում կվերականգնվի կայարանի շենքի ներքին հարդարանքը և կփոխվեն հաղորդակցության տարբեր գծեր:
2009 թ. համեմատ ուղևորահոսքի 53 % ավելացման կապակցությամբ նախատեսվում է սրահը բաժանել երկու մասի` միջազգային և միջքաղաքային, ինչպես նաև կավելացվեն տոմսավաճառքի կետերը: Դա թույլ կտա խուսափել տոմսերի համար երկար հերթերից:
Ինչպես հաղորդում են «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ մամլո ծառայությունից, կայարանի շենքում կկառուցվեն հյուրանոցային համարներ` թե՛ աշխատակիցների, թե՛ միջազգային երթուղիների ուղևորների համար: Վարանորոգման աշխատանքներ կտարվեն նաև երկաթուղային պլատֆորմի վրա:

Repair works at Yerevan Railway Station
Repair works have been started at the Yerevan Railway Station, aimed at renovating the station building’s interior and replacing the communication lines.
Due to increase in passenger flow by 53% in comparison with 2009, within the repair works the station will be divided into two parts – the international terminal and the intercity one; some additional ticket windows are reported to be deployed. This will provide more comfortable conditions for passengers, traveling in various destinations.
A spokesperson for South Caucasus Railways said that some works will be carried out to railway platform. In addition, a station hotel will be constructed for accommodation of the station’s staff and passengers.