Դավիթ Գրիգորյանի հաղթանակը ողջ ժողովրդի հաղթանակն է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 8-ին ընդունել է սույն թվականի մարտի 7-14-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում անցկացված ուշու մարզաձևի Եվրոպայի առաջնությունում հաղթող ճանաչված արցախցի մարզիկ Դավիթ Գրիգորյանին, նրա մարզիչ Սայաթ Բաղդասարյանին, ինչպես նաև հանրապետության անվանի մարզիչներ Արտո Առուստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է բոլորին սպորտի բնագավառում այս կարևոր ձեռքբերման առթիվ` նշելով, որ մարզիկների հաղթանակը մեր ողջ ժողովրդի հաղթանակն է: Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացումը ռազմավարական նշանակություն ունի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության համար, և պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի աջակցել ոլորտի զարգացմանը:
Հանդիպման վերջում նախագահը Եվրոպայի առաջնությունում 1-ին տեղը գրաված Դավիթ Գրիգորյանին և նրա մարզչին հանձնել է դրամական պարգևներ, իսկ Արտո Առուստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին` ԼՂՀ վաստակավոր մարզչի պատվավոր կոչումը հավաստող վկայականներ:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը մասնակցում էին նաև ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял победившего в Анталье спортсмена
Президент Республики Арцах Бако Саакян 8 апреля принял арцахского спортсмена Давида Григоряна, победившего на прошедшем с 7 по 14 марта сего года в г.Анталья (Турция) первенстве Европы по ушу, его тренера Саята Багдасаряна, а также известных тренеров республики Арто Арустамяна и Эрнеста Мирзояна, сообщает пресс-служба главы Арцаха.
Глава НКР поздравил всех с этим важным достижением в сфере спорта, отметив, что победа наших спортсменов является победой всего нашего народа. Бако Саакян подчеркнул, что развитие спорта и физической культуры имеет стратегическое значение для нашей республики, и государство продолжит оказывать содействие развитию этой сферы.
В конце встречи президент НКР вручил занявшему первое место в первенстве Европы Давиду Григоряну и его тренеру денежные премии, а Арто Арустамяну и Эрнесту Мирзояну – свидетельства о присвоении почетного звания «Заслуженный тренер».
Во встрече приняли участие министр обороны НКР Мовсес Акопян, председатель госкомитета по спорту при Правительстве НКР Размик Овсепян, другие должностные лица.