Ուժեղ երկրաշարժ Չինաստանում. զոհվել է 67 մարդ
Չինաստանի Ցինհայ նահանգի Յույշու շրջանում 7.1 մագնիտուդով տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհվել է 67 մարդ:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, հղում անելով տեղի ԶԼՄ-ներին, փլուզվել են մեկհարկանի տների մեծ մասը, վարչական կենտրոնի բազմահարկանի շենքերում նկատելի են պատերի բազմաթիվ ճաքեր:
Ռազմական ոստիկանության փրկարարական ջոկատի հրամանատարը հայտնել է, որ իր ունեցած տվյալների համաձայն` փլուզվել են մի քանի դպրոցներ, փլատակների տակ երեխաներ են, որոնց փրկելու համար ձեռնարկվում են միջոցառումներ:
Ստացվող տեղեկությունների համաձայն` վարչական կենտրոնի տների փլատակների մաքրումը, որոնց տակ գտնվում են «շատ մարդիկ», իրականացվում է ձեռքով, և փրկարարներին օգնելու են եկել ավելի քանի 3 հազար զինծառայողներ:

Сильное землетрясение в Китае: погибли 67 человек
В результате землетрясения магнитудой 7,1 в округе Юйшу провинции Цинхай на западе Китая погибли 67 человек.
Как сообщает Интерфакс со ссылкой на местные СМИ, разрушено большинство одноэтажных домов, отмечены многочисленные трещины в стенах многоэтажных зданий в административном центре.
Командир отряда спасателей из состава вооруженной полиции сообщил, что, по его данным, разрушены несколько школ, под завалами имеются дети, принимаются экстренные меры к их спасению.
По поступающей информации, спасательные работы, разбор развалин домов в уездном административном центре, под которыми "находится много людей", ведется вручную, на помощь спасателям уже перебрасываются более 3 тыс. военнослужащих.
Как заявил один из восковых начальников, в настоящее время уже ощущается острая нехватка людей для разбора развалин и медицинских работников.