Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ֆարիդ Մուխամետշինին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՊՀ երկներում ՌԴ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Ռուսաստանի Դաշնությունում ԱՊՀ պետությունների գործերով, արտերկրում բնակվող հայրենակիցների և միջազգային հումանիտար համագործակցության հարցերի Դաշնային գործակալության ղեկավար Ֆարիդ Մուխամետշինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, ողջունելով հյուրերին` Տիգրան Սարգսյանը վստահեցրել է, որ ՀՀ կառավարությունը կանի հնարավորը համատեղ նախագծերը կյանքի կոչելու համար:
Հանդիպման ընթացքում Ֆարիդ Մուխամետշին վարչապետին տեղեկացրել է, որ իրենք Հայաստանում են Ինովացիոն համագործակցության ռուս-հայկական կենտրոնի բացմանը և «Հայաստանում ինովացիոն համագործակցության ռուս-հայկական կենտրոնի» հիմնադիր համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Նա նշել է, որ կենտրոնի գործունեության հիմնական նպատակը երկու երկրների ինտեգրացիոն գործընթացների օժանդակումն է` ինովացիոն բաղադրիչի ամրապնդման և ընդլայնման միջոցով:
Նորաբաց կենտրոնի աշխատանքները Հայաստանում իրականացվելու են երկու ուղղություններով` կրթական (աշակերտների և ուսանողների համար) և գիտական: Անդրադարձ է եղել նաև Երևանի Ա.Պուշկինի անվան դպրոցում արդեն մեկնարկած պիլոտային ծրագրին:

Tigran Sargsyan received Farid Mukhametshin
Today Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received special representative of the Russian president in the CIS countries head of the federal agency of international humanitarian cooperation Farid Mukhametshin and the delegation headed by him.
As the information and public relations department of the RA Government informs T. Sargsyan, greeting the guests assured that the RA Government will do everything possible bringing into life the joint projects.
During the meeting Farid Mukhametshin informed the PM that they are in Armenia to participate in the opening ceremony of the Armenian-Russian center of innovation cooperation in Armenia and in the founding conference of the center. He noted that the center is aimed at assisting in the integration processes between the two countries.
The works of the newly opened center will be carried out in two directions, educational, for students and pupils and scientific.