Հայ պատանի բռնցքամարտիկները Բաքու կմեկնեն ապրիլի 23-ին
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը հետաձգվել է 5 օրով և կմեկնարկի ապրիլի 25-ին` կապված իսլանդական հրաբխի հետևանքով ավիաընկերությունների կողմից չվերթերի դադարեցման հետ: ԱԻԲԱ-ն, նկատի ունենալով օդային հաղորդակցության ոլորտում ստեղծված իրավիճակը, որոշեց ևս 5 օր ժամանակ տրամադրել մասնակիցներին` մրցավայր ժամանելու համար:
Հայաստանի պատանեկան ընտրանին, որը Վրաստանի հասակակիցների ընտրանու հետ համատեղ ուսումնամարզական հավաք էր անցկացնում Թբիլիսիում, որոշել է երեք օր ուշացումով ժամանել Ադրբեջանի մայրաքաղաք: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Լյովա Հովհաննիսյանը մեր թղթակցի հետ զրույցում երեկ հայտարարել էր, որ հայկական պատվիրակության ծրագրերն անփոփոխ են մնում, սակայն արդեն այսօր նշեց, որ, այնուամենայնիվ, հայաստանյան մարզական պատվիրակությունը, նկատի ունենալով շատ հանգամանքներ, որոշել է Բաքու մեկնել առաջնության մեկնարկից երկու օր առաջ` ապրիլի 23-ին:

The Armenian young boxers will leave for Baku on April 23
As we have already informed you the world boxing championship of the young has been postponed because of the Iceland’s volcano for 5 days and will kick off on April 25. AIBA taking into consideration the situation occurred in the air communication decided to give 5 more days to the participants to arrive at the tournament.
The Armenian youth team which had a meeting in Tbilisi with the Georgian team has decided to arrive at the capital of Azerbaijan by delay of 3 days. The General Secretary of the Armenian boxing federation Lyova Hovhannisyan had stated in the interview with our reporter that the plans of the Armenian delegation will remain unchanged, however today he mentioned that the Armenian delegation, taking into consideration many circumstances has decided to leave for Baku two days before the championship will launch, on 23rd of April.