Հայ պատանի բռնցքամարտիկները Բաքու կմեկնեն ապրիլի 23-ին
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը հետաձգվել է 5 օրով և կմեկնարկի ապրիլի 25-ին` կապված իսլանդական հրաբխի հետևանքով ավիաընկերությունների կողմից չվերթերի դադարեցման հետ: ԱԻԲԱ-ն, նկատի ունենալով օդային հաղորդակցության ոլորտում ստեղծված իրավիճակը, որոշեց ևս 5 օր ժամանակ տրամադրել մասնակիցներին` մրցավայր ժամանելու համար:
Հայաստանի պատանեկան ընտրանին, որը Վրաստանի հասակակիցների ընտրանու հետ համատեղ ուսումնամարզական հավաք էր անցկացնում Թբիլիսիում, որոշել է երեք օր ուշացումով ժամանել Ադրբեջանի մայրաքաղաք: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Լյովա Հովհաննիսյանը մեր թղթակցի հետ զրույցում երեկ հայտարարել էր, որ հայկական պատվիրակության ծրագրերն անփոփոխ են մնում, սակայն արդեն այսօր նշեց, որ, այնուամենայնիվ, հայաստանյան մարզական պատվիրակությունը, նկատի ունենալով շատ հանգամանքներ, որոշել է Բաքու մեկնել առաջնության մեկնարկից երկու օր առաջ` ապրիլի 23-ին:

Молодые армянские боксеры прибудут в Баку 23-го апреля
Международная ассоциация любительского бокса в связи с ситуацией, создавшейся в Европе из-за извержения вулкана в Исландии, приняла решение отложить на пять дней молодежный чемпионат мира по боксу в Баку. АИБА, принимая во внимание создавшуюся в сфере воздушных сообщений ситуацию, решила пойти на встречу участникам чемпионата, перенеся начало чемпионата на 25-го апреля.
Сборная Армении, проводящая совместные учебно-тренировочные сборы со сборной Грузии в Тбилиси, решила прибыть в столицу Азербайджана на три дня позже. Отметим, что заранее было запланировано, что армянская делегация направится в Баку из Тбилиси 20-го апреля.
Главный секретарь федерации бокса Армении Лева Ованнисян в беседе с нашим корреспондентом еще накануне сообщил, что в программу армянской делегации не внесено каких-либо изменений, однако уже сегодня он отметил, что армянская спортивная делегация, учитывая многие обстоятельства, решила прибыть в Баку за два дня до начала молодежного чемпионата мира, 23-го апреля.