Գագիկ Ծառուկյան. «Նոր էջ է բացվում հայկական հոկեյի պատմության մեջ
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է աշխարհի առաջնության «C» դիվիզիոնում ելույթներն ավարտած Հայաստանի հոկեյի հավաքականի ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արթուր Պետրոսյանը:
Գագիկ Ծառուկյանը մարզաշխարհի ներկայացուցիչների անունից ողջունել է հավաքականի անդամներին, շնորհավորել նրանց տափօղակով հոկեյի աշխարհի առաջնության 3-րդ դիվիզիոնի Բ խմբի մրցաշարի խաղերում փայլուն ելույթների առթիվ: ՀԱՕԿ-ի նախագահը շեշտել է նաև, որ բոլորի համար անակնկալ էր Հայաստանի հոկեյի հավաքականի հաջողությունը և, ընդհանրապես, Հայաստանում մարզաձևի աշխարհի առաջնության կազմակերպման փաստը: Այնինչ հայ հոկեյիստները բոլորին ապացուցեցին, որ Հայաստանում ևս այս մարզաձևը կա ու զարգացում է ապրում: Գագիկ Ծառուկյանը պատրաստակամություն է հայտնել` մշտապես աջակցելու հավաքականին: Նա վստահեցրել է, որ հետևողական է լինելու այդ հարցում:
Հանդիպման վերջում Գագիկ Ծառուկյանը Հայաստանի հոկեյի հավաքականին է հանձնել Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գավաթը: Հավաքականի անդամները նաև օլիմպիական համազգեստներ են ստացել: Ամփոփելով հանդիպումը` Գագիկ Ծառուկյանն արձանագրել է, որ այս մրցաշարով նոր էջ է բացվել հայկական հոկեյի պատմության մեջ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի ծառայությունից:

Царукян: В истории армянского хоккея открывается новая страница
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян принял сегодня в министерстве спорта и по вопросам молодежи представителей армянской сборной по хоккею с шайбой, завершившей свои выступления в дивизионе «C». Как сообщает пресс-служба министерства, на встрече присутствовал также министр спорта и по вопросам молодежи Артур Петросян.
Гагик Царукян поприветствовал членов сборной, поздравил их с блестящей победой в первенстве группы «В» 3-го дивизиона. Он отметил, что как победа армянской сборной, так и факт организации первенства мира в Армении стали для всех неожиданностью. Армянские хоккеисты доказали всем, что и в Армении этот вид спорта развивается. Г.Царукян выразил готовность оказывать постоянную поддержку армянской сборной и заверил, что будет последовательным в этом вопросе.
В завершение встречи Гагик Царукян вручил армянским хоккеистам кубок Национального олимпийского комитета Армении. Члены сборной получили также олимпийскую спортивную экипировку. Подводя итоги встречи, Г.Царукян отметил, что это первенство открыло новую страницу в истории армянского хоккея.