Արմեն Մինասյան. «Փոփոխությունը կատարվել է ՌՖՄ-ի խնդրանքով»
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը ռուսաստանյան «Սպորտ Էքսպրեսի» թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանել է Եվրոպայի 2012 թ. առաջնության ընտրական փուլի «B» խմբի խաղացանկում կատարված փոփոխությունները: Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաները պայմանավորվել են, որ հավաքականների մակարդակով առաջին հանդիպումը մարտի 26-ին կկայանա Երևանում, իսկ երկրորդը` հունիսի 4-ին, Մոսկվայում:
«Փոփոխությունը կատարվել է Ռուսաստանի ֆեդերացիայի խնդրանքով: Պատճառը մեկն է. անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով Ռուսաստանի հավաքականը գերադասում է գարնանը խաղալ Երևանում, իսկ ամռան սկզբին` Ռուսաստանում»,- ասել է Մինասյանը:

Armen Minasyan:“The changes took place by the request of the RFF
Armen Minasyan the executive director of the Armenian Football Federation in the interview with the “Sport Express” reporter spoke about the changes that took place in the play list of the election of the European Championship of 2012. The Russian and Armenian Football Federations had decided to have the first meeting on March 26 in Yerevan and the second one on June 4 in Moscow.
“The changes have taken place by the request of the Russian Football Federation. The reason is the bad weather, as the Russian Football Federation prefers to play in Yerevan in spring and in summer in Russia.”