ՀՀ ԿԲ նախագահը կմասնակցի Միջպետական բանկի խորհրդի նիստին
Այսօր ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնեց Մոսկվա` մասնակցելու Միջպետական բանկի խորհրդի հերթական նիստին: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Նիստին քննարկվելու են Միջպետական բանկի խորհրդի նախագահի ընտրության, 2009 թ. բանկի գործունեության, տարեկան ֆինանսական հաշվետվության, շահույթի բաշխման, ինչպես նաև ֆինանսական հաշվետվության միջազգային ստանդարտներին անցնելու հարցերը:
Հանդիպմանը կքննարկվեն Միջպետական բանկի անդամ երկրների ազգային արժույթների կիրառման վրա հիմնված վճարահաշվարկային համակարգի զարգացման, բանկի առաքելության և զարգացման գաղափարախոսության, ներդրումային գործիքների ընդլայնման հարցերը:

Arthur Javadyan on the session of intergovernmental bank council
Today the chairman of the RA Central Bank Arthur Javadyan left for Moscow to participate in the usual session of the intergovernmental bank council, informs the public relations department of the RA Central Bank.
On the session will be discussed the issues on the election of the chairman of the council of the Intergovernmental Bank, the activities carried out in 2009, annual financial report, etc.
On the meeting will also be discussed issues concerning the mission of the bank, its ideology of development, broadening of the investment tools, and other issues.