Պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 17.4 տոկոսով
ՀՀ 2010 թվականի պետական բյուջեի առաջին եռամսյակում ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են շուրջ 164.1 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը` 170.1 մլրդ դրամ, որոնք ապահովել են ՀՀ կառավարության կողմից առաջին եռամսյակի համար հաստատված ծրագրի համապատասխանաբար 107.2 և 90.5 տոկոսը: Պետական բյուջեի տարեկան ծրագրային ցուցանիշները կատարվել են եկամուտների գծով` 22.6%-ով, ծախսերի գծով` 19.9%-ով: 2010 թվականի առաջին եռամսյակում ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է 6 մլրդ դրամ պակասուրդով` նախատեսված 34.8 մլրդ դրամի դիմաց: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից:
Նշենք, որ 2010 թվականի առաջին եռամսյակի ՀՀ պետական բյուջեի կատարման օպերատիվ հաշվետվությանն ամբողջությամբ կարող եք ծանոթանալ ՀՀ ֆինանսների նախարարության պաշտոնական կայքէջի “նորություններ” բաժնում:

State Budget: total revenue is estimated to be AMD 164,1 billion
Total revenue in the first decade of 2010 is estimated to be 164,1 billion drams, while expenses were 170,1 billion drams, a spokesperson for Armenia’s Ministry of Finance said.
These figures show that the State Budget Plan is fulfilled by 107,2% (the revenue sector) and by 90,5% (the expenses sector).
During the reported period, the state budget deficit was 6 billion drams instead of planned 34,8 billion dram deficit calculations. The 2010 budget plan is being fulfilled by 22,6% (the revenue sector) and by 19,9% (the expenses sector).