Հարություն Հարությունյանը մրցակցությունից դուրս էր
Ապրիլի 28-ին ավարտվեց Հայաստանի սեղանի թենիսի թիմային և անհատական պատանեկան առաջնությունը, որը մեկնարկել էր ապրիլի 26-ին: Առաջնությանը մասնակցեցին հանրապետության տարբեր մարզերի, Երևանի, ինչպես նաև ԼՂՀ-ի ներկայացուցիչները: Աղջիկների մրցապայքարում հաղթող ճանաչվեց Աննա Ադամյանը` Ստեփանակերտից, իսկ տղաների մրցավեճում առաջին տեղը գրավեց երևանցի Հարություն Հարությունյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Գրիգորյանի գնահատմամբ` սեղանի թենիսի առաջնությունների` բարձր մակարդակով կազմակերպումն ու իրականացումը հետապնդում է մեկ հիմնական նպատակ. վերականգնել մարզաձևի երբեմնի հարուստ ավանդույթներն ու նպաստել մարզաձևի մասսայականացմանը:
Ավելացնենք, որ այսօր երեկոյան սեղանի թենիսի հայ մարզիկները կմեկնեն Բաթում` մասնակցելու աշխարհի առաջնությանը, իսկ մայիսի 23-ից 30-ին հանդես կգան Մոսկվայում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Арутюн Арутюнян вне конкуренции среди теннисистов
Юношеское первенство Армении по настольному теннису в командных и личных состязаниях завершилось 28-го апреля. В первенстве участвовали представители различных областей Армении, Еревана, а также Нагорно-Карабахской Республики.
В состязаниях среди девушек победителем была признана Анна Адамян из Степанакерта, а в борьбе среди юношей первое место занял Арутюн Арутюнян из Еревана.
По оценке президента Федерации, Левона Григоряна, основная цель организации и проведения первенств по настольному теннису – восстановление богатых традиций прошлого и содействие массовости спортивного вида.
Отметим, что сегодня армянские теннисисты отправятся в Батуми для участия в первенстве мира, а 23-30 мая выступят на первенстве мира в Москве.