Հարություն Հարությունյանը մրցակցությունից դուրս էր
Ապրիլի 28-ին ավարտվեց Հայաստանի սեղանի թենիսի թիմային և անհատական պատանեկան առաջնությունը, որը մեկնարկել էր ապրիլի 26-ին: Առաջնությանը մասնակցեցին հանրապետության տարբեր մարզերի, Երևանի, ինչպես նաև ԼՂՀ-ի ներկայացուցիչները: Աղջիկների մրցապայքարում հաղթող ճանաչվեց Աննա Ադամյանը` Ստեփանակերտից, իսկ տղաների մրցավեճում առաջին տեղը գրավեց երևանցի Հարություն Հարությունյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Գրիգորյանի գնահատմամբ` սեղանի թենիսի առաջնությունների` բարձր մակարդակով կազմակերպումն ու իրականացումը հետապնդում է մեկ հիմնական նպատակ. վերականգնել մարզաձևի երբեմնի հարուստ ավանդույթներն ու նպաստել մարզաձևի մասսայականացմանը:
Ավելացնենք, որ այսօր երեկոյան սեղանի թենիսի հայ մարզիկները կմեկնեն Բաթում` մասնակցելու աշխարհի առաջնությանը, իսկ մայիսի 23-ից 30-ին հանդես կգան Մոսկվայում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Harutyun Harutyunyan was out of competition
On April 28 the Armenian table tennis championship ended. It was launched on April 26. On the championship were also present representatives of different regions of the republic, as well as Yerevan and NKR. In the tournament of the girls the winner was Anna Adamyan from Stepanakert, and in the match of the men the first place was taken by Harutyun Harutyunyan.
By the assessment of Levon Grigoryan the organization and the realization of the table tennis had one main aim, to resume the traditions of this kind of sport and to promote its publicizing.
Today, at the evening, the Armenian sportsmen of the table tennis are leaving for Batumi to partake in the world championship. On May 23-30 they will appear in Moscow’s world championship, informs the information and public relations department of the RA Sport and Youth Affairs Ministry.