Հայ սամբիստները հավաք են անցկացնում Բելառուսում
Հայաստանի սամբոյի հավաքականն այսօրվանից 10-օրյա ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Բելառուս «Ստայկի» օլիմպիական մարզահամալիրում` նախապատրաստվելով մայիսի 13-ից 17-ը Մինսկում կայանալիք Եվրոպայի սամբոյի առաջնությանը:
Մարզական սամբոյի մրցումներում Հայաստանը կներկայացնեն Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ քաշային կարգ), ով այս տարի Հունաստանում տեղի ունեցած երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունում արժանացել է չեմպիոնի կոչմանը,
Վահան Վարդանյանը (57 կգ), Արտավազդ Մինասյանը (68 կգ), Աշոտ Դանիելյանը (74 կգ), Մուշեղ Հովսեփյանը (82 կգ):
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի տարածած տեղեկատվության համաձայն` կանանց մրցումներին կմասնակցի Ռուզաննա Սարգսյանը (48 կգ), իսկ Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ) և Արտակ Ծատինյանը (90 կգ) կպայքարեն մարտական սամբոյի Եվրոպայի չեմպիոնի կոչման համար:
Մեր թիմի ավագ մարզիչը Գուրգեն Սևոյանն է, մարզիչը` Էռնեստ Միրզոյանը: Բելառուս է մեկնել նաև մրցավար Էդուարդ Ասլանյանը:

Армянские самбисты проводят сборы в Беларуси
Сборная Армении по самбо с сегодняшнего дня проводит учебно-тренировочный сбор в олимпийском комплексе «Стайки» в Беларуси для подготовки к намеченному 13-17 мая в Минске первенству Европы по самбо.
В соревнованиях по спортивному самбо Армению будут представлять Тигран Киракосян (в весовой категории 52 кг), завоевавший титул чемпиона на молодежном первенстве Европы в Греции Ваган Варданян (57 кг), Артавазд Минасян (68 кг), Ашот Даниелян (74 кг) и Мушег Овсепян (82 кг).
Как сообщили из Федерации самбо, в соревнованиях среди женщин примет участие Рузанна Саркисян (в весовой категории 48 кг).
Вачик Варданян (68 кг) и Артак Цатинян (90 кг) будут участвовать в борьбе за звание чемпиона Европы в боевом самбо.
Старший тренер армянской команды – Гурген Севоян, тренер – Эрнест Мирзоян. В Беларуси находится также судья Эдуард Асланян.