Ս. Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Շանսի-Նաիրիտ»-ի բացման արարողությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Չինաստան կատարած այցի ընթացքում Շանսի նահանգի Դաթուն քաղաքում մայիսի 3-ին ներկա է գտնվել հայ-չինական տնտեսական համագործակցության ամենախոշոր նախագծերից մեկի` քլորոպրենային կաուչուկի արտադրության «Շանսի-Նաիրիտ» համատեղ ձեռնարկության բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
«Շանսի-Նաիրիտ» համատեղ ձեռնարկությունը ստեղծվել է «Շանսիի սինթետիկ կաուչուկների խմբային բաժնետիրական ընկերության» (ՉԺՀ) և «Նաիրիտ» ՓԲԸ (ՀՀ) միջև 2003թ. կնքված պայմանագրի հիման վրա: «Շանսի-Նաիրիտ»-ում հայկական կողմի բաժնեմասը կազմում է 40 %:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է նաև Շանսիի նահանգապետ Վան Ցզյունին: Քննարկվել են այս նահանգի հետ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

S.Sargsyan was present at the opening ceremony of “Shanxi–Nairit
Within the framework of the visit to China President Serzh Sargsyan participated in the solemn opening ceremony of the “Shanxi -Nairit” joint enterprise – the largest project of the Armenian-Chinese economic cooperation, the press office of the Armenian President informs.
The “Shanxi -Nairit” joint enterprise was established on the basis of the contract signed between the Shanxi Synthetic Rubber Group Company (China) and the Nairit CJSC (Armenia) in 2003. The Aremnian side holds 40% of the shares of “Shanxi –Nairit.”
President Sargsyan met the Governor of Shanxi, Van Xishan. Issues related to the perspectives of expansion of cooperation were discussed.