Sotheby's-ի թուրք փոխնախագահն ինքնասպան է եղել
Sotheby's աճուրդի տան ազգությամբ թուրք փոխնախագահ Ալի Ջան Էրթուղն (Ali Can Ertug) ինքնասպան է եղել: Այս մասին գրում է The New York Post պարբերականը:
36-ամյա Ալի Ջանը նետվել է Նյու Յորքի երկնաքերերից մեկի 35-րդ հարկում գտնվող իր բնակարանի պատուհանից` տուն վերադառնալով շուրջ մեկ ամիս տևող շրջագայությունից: Իր համակարգչի մեջ նա հրաժեշտի նամակ է թողել, որի բովանդակության մասին առայժմ ոչինչ չի հաղորդվում:
Sotheby's-ում Էրթուղը մասնագիտացել էր թուրքական մշակույթի ոլորտում: Հայտնի աճուրդի տան նյույորքյան մասնաճյուղը, որը ղեկավարում էր թուրք արվեստաբանը, զբաղվում էր, հիմնականում, արևելյան գեղանկարչությամբ:

В США покончил с собой топ-менеджер Sotheby's
Вице-президент одного из отделений известного аукционного дома Sotheby's Али Кан Эртаг (Ali Can Ertug) покончил с собой, сообщает The New York Post.
Эртаг выпрыгнул из окна своей квартиры на восьмом этаже дома на 63-ей улице в Нью-Йорке с видом на Центральный парк после того, как вернулся из месячного путешествия. На своем компьютере он оставил предсмертную записку, ее содержание не раскрывается.
В Sotheby's Эртаг специализировался на турецком искусстве. В последнее время он занимал пост старшего вице-президента нью-йоркского подразделения Sotheby's, специализирующегося на восточной живописи.