Նախագահ. Հունաստանն անդնդի եզրին է
Հունաստանի նախագահ Կարոլոս Պապուլիասը դատապարտել է Աթենքում տեղի ունեցող անկարգությունները, ինչի հետևանքով երեք մարդ է մահացել: Այս մասին : հաղորդում է «Ռիա Նովոստի»-ին:
Նշենք, որ տասնյակ հազարավոր մարդիկ բողոքի են դուրս եկել ընդդեմ կառավարության, այսպես կոչված, կայունացման միջոցների: Ցուցարարները գրավել են Աթենքի գրեթե ողջ կենտրոնը:
Ցուցարարների մի մասը անկարգություններ է սկսել, ինչի հետևանքով այրվել է 4 շենք, Ինչի արդյունքում մահացել 3 մարդ:
«Մեր երկիրը հայտնվել է անդնդի ծայրին, մենք բոլորս պատասխանատվություն ենք կրում, որպեսզի քայլ չանենք դեպի անդունդ: Կարևորն այս օրերին այն է, թե կհաջողվի՞ արդյոք պահպանել հասարակական համերաշխությունը և խաղաղությունը»,- ասված է նախագահի խոսքում:
Նա նաև ցավակցել է մահացածների հարազատներին և նշել, որ բռնությունը հակասում է ժողովրդավարական արժեքներին:

Греция остановилась на грани пропасти, заявил президент страны
Президент Греции Каролос Папульяс осудил беспорядки, которые привели в среду к гибели трех человек в Афинах.
Десятки тысяч человек протестовали против стабилизационных мер правительства, демонстрации заняли практически весь центр города. Небольшая часть протестующих устроила беспорядки. В ходе столкновений было подожжено четыре здания, в огне погибли три человека.
«Наша страна оказалось на краю бездны. Мы все ответственны за то, чтобы не сделать шаг в пропасть», - говорится в распространенном в Афинах заявлении президента.
«Главное в эти дни - удастся ли нам сохранить общественную солидарность и общественный мир», - добавил президент.
Он выразил соболезнования близким погибших и заявил, что насилие в ходе беспорядков чуждо демократическим ценностям.