Մ. Վարդանյանը կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Մոսկվայում մայիսի 8-9-ը կայանալիք ԱՊՀ կապի տարածաշրջանային համագործակցության (ԿՏՀ) վարչակազմերի ղեկավարների 42-րդ և Կապի տարածաշրջանային համագործակցությանն առընթեր տեղեկատվայնացման ոլորտի համակարգող խորհրդի 15-րդ նիստերին:
Նիստերի օրակարգերում ընդգրկված են կապի և տեղեկատվայնացման ոլորտների զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես կլինեն զեկույցներ 2009-2012 թվականներին տարածաշրջանում փոստի զարգացման ծրագրի, ԿՏՀ անդամ երկրների փոստի ոլորտի վրա համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ազդեցության մասին:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը հայտնում է, որ կքննարկվեն ԿՏՀ անդամ երկրների էլեկտրոկապի օպերատորների միջազգային ծառայողական կապի համակարգի ստեղծման, էլեկտրոնային ծառայությունների որակի բարելավման, ինչպես նաև Միջազգային էլեկտրոկապի միության` համաշխարհային ֆորումում ԿՏՀ անդամ երկրների մասնակցության նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր:

Armenian delegation to participate in RCC sessions in Moscow
Armenian delegation with country’s Minister of Transport Manouk Vardanian on the head will participate in the 42nd session of the Regional Commonwealth in the Field of Communications (RCC) and its 15th session of the Coordination Council on Information.
The sessions will take place in the Russian capital on May 8-9. Among highlights are items of development of information and communications, establishment of the official connections between the international electronic operators of the RCC member states, development of the electronic services, and preparation for the World Telecommunications Union Forum.
Participants will discuss and speak about development of the post services in regions and effects of the global crisis on the postal sphere of the RCC member-states.