Մ. Վարդանյանը կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Մոսկվայում մայիսի 8-9-ը կայանալիք ԱՊՀ կապի տարածաշրջանային համագործակցության (ԿՏՀ) վարչակազմերի ղեկավարների 42-րդ և Կապի տարածաշրջանային համագործակցությանն առընթեր տեղեկատվայնացման ոլորտի համակարգող խորհրդի 15-րդ նիստերին:
Նիստերի օրակարգերում ընդգրկված են կապի և տեղեկատվայնացման ոլորտների զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես կլինեն զեկույցներ 2009-2012 թվականներին տարածաշրջանում փոստի զարգացման ծրագրի, ԿՏՀ անդամ երկրների փոստի ոլորտի վրա համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ազդեցության մասին:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը հայտնում է, որ կքննարկվեն ԿՏՀ անդամ երկրների էլեկտրոկապի օպերատորների միջազգային ծառայողական կապի համակարգի ստեղծման, էլեկտրոնային ծառայությունների որակի բարելավման, ինչպես նաև Միջազգային էլեկտրոկապի միության` համաշխարհային ֆորումում ԿՏՀ անդամ երկրների մասնակցության նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր:

Делегация Армении примет участие в заседание глав АС РСС
Делегация во главе с министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном примет участие в 42-ом заседании глав администраций связи Регионального содружества в области связи (РСС) и 15-ом заседании Координационного совета государств-участников СНГ по информатизации при РСС. Заседания пройдут в Москве 8-9 мая.
В повестку заседаний включен ряд вопросов, касающихся развития сферы связи и информатизации. В частности, будут представлены доклады по развитию почты в регионе в 2009-2012 гг. и о влиянии мирового финансово-экономического кризиса на почтовую сферу стран-членов РСС.
Как сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи Армении, в ходе заседаний будут обсуждены также вопросы создания системы служебной связи международных операторов электронной связи стран-членов РСС, улучшения электронных услуг, а также подготовительные работы в связи с участием стран-членов РСС во всемирном форуме Международного союза электросвязи.