Հաղթական շքերթին մասնակցող ինքնաթիռների թիվը կարող է կրճատվել
ՌԴ ռազմաօդային ուժերը, հնարավոր է, կրճատեն Մեծ Հաղթանակին նվիրված շքերթում մասնակցող ինքնաթիռների թիվը` նախատեսած 127-ի փոխարեն բավարարվելով 96-ով:
«Եթե նման բան տեղի ունենա, ստիպված կլինենք հիմնական շեշտը դնել ուղղաթիռների վրա»,- այս մասին, ըստ «Ռիա նովոստի» գործակալության, ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարարը ռուսական թերթերից մեկին տված հարցազրույցում:
Այս փոփոխությունների պատճառը օդերևութաբանների կանխատեսումներն են, սակայն պաշտոնյան հավաստիացրել է, որ, անհրաժեշտության դեպքում, զինվորականները պատրաստ են ցրել Մոսկվայի վրա կուտակվող ամպերը:

Число самолетов на параде в Москве могут сократить
Военно-воздушные силы РФ могут сократить количество машин, участвующих в параде Победы в Москве, до 96 с запланированных 127 в случае плохой погоды, сообщил министр обороны России Анатолий Сердюков.
"Такое (неблагоприятные погодные условия) может случиться. Тогда программу сократим до 96 машин. Придется основной упор сделать на вертолеты, а количество самолетов уменьшить", - сказал Сердюков.
Он также заверил, что в случае необходимости военные готовы разгонять тучи над Москвой на время торжественных мероприятий 9 мая.