Բուրջանաձեն Մոսկվայում «հստակ քաղաքական ուղերձ» է լսել
Վրաստանի «Ժողովրդավարական շարժում – Միացյալ Վրաստան» ընդդիմադիր կուսակցության ղեկավար Նինո Բուրջանաձեն այսօր Մոսկվայից ուղևորվում է Եվրոպա, որտեղ նախատեսում է մի շարք հանդիպումներ ունենալ: Այս մասին հաղորդում է Գազետա.ռու-ն:
Ինչպես հայտնել է Բուրջանաձեն, Մոսկվայում և Եվրոպայում ունեցած հանդիպումների արդյունքների մասին նա հասարակությանը կտեղեկացնի Վրաստան վերադառնալուն պես` մայիսի 15-ին:
Բուրջանաձեն ընդգծել է, որ ռուսաստանյան հանդիպումների ժամանակ լսել է «հստակ քաղաքական ուղերձ»: Միևնույն ժամանակ, մեկնաբանելով Մոսկվայում Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումները, Բուրջանաձեն ափսոսանք է հայտնել, որ դրանց չի մասնակցել Վրաստանի պաշտոնական պատվիրակությունը:

Nino Burjanadze says she heard
Leader of the oppositional Democratic Movement for United Georgia, Nino Burjanadze, is leaving Moscow for Europe to hold a range of scheduled meetings.
Nino Burjanadze told journalists she is visiting several European states. She added would announce the results for meetings in Russia and Europe after returning to Georgia on May 15.
Georgian politician said that ‘a concrete political message’ was delivered to her during the meetings in the Russian capital of Moscow. Commenting the events, which were held in dedication to the 65th anniversary of the Victory in the WWII, Burjanadze said it was a regret the Georgian official delegation didn’t participate in the events.