«Ռասպադսկայա» հանքավայրում 30 մարդ է զոհվել
ՌԴ Մեժդուռեչենսկ քաղաքի «Ռասպադսկայա» հանքավայրում մեկ ժամ տարբերությամբ մեթանի երկու պայթյուն է տեղի ունեցել: Ինչպես հայտնել է ՌԴ ԱՒ նախարար Սերգեյ Շոյգուն, պայթյունների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 30-ի:
«Այս ժամի դրությամբ 30 մարդ է զոհվել, իսկ 60 մարդ, ում ճակատագիրն անհայտ է, մնում են հանքավայրում», - ասել է Ս.Շոյգուն` հավելելով, որ որոնողական աշխատանքները կշարունակվեն: Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ըստ Ինտերֆաքսի, առայժմ հայտնի չէ պայթյունների պատճառը: Այլ վարկածների թվում նշվում է նաև տեղի ունեցածի տեխնածին բնույթը:

30 человек погибли в результате взрывов на шахте
Тридцать человек погибли, по последним данным, при взрывах на шахте "Распадская" в Кемеровской области, согласно РИА Новости, сообщил глава МЧС РФ Сергей Шойгу.
"На этот час 30 человек погибли, и 60 человек, чья судьба неизвестна, остаются в шахте. Мы продолжаем поиски остальных", - сказал министр.
В городе Междуреченске Кемеровской области на шахте "Распадская" с интервалом в несколько часов произошло два взрыва метана, сообщает Интерфакс.
На данный момент у следствия нет приоритетной версии произошедшего, отрабатываются все возможные версии, в том числе предположение, что авария носит техногенный характер.