ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը մեկնում է Թբիլիսի
Մայիսի 11-12-ը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում կկայանա “Հարավային կովկասում տրանսպորտային հեռանկարներ”-ի վերաբերյալ դոնորների համակարգման ժողով, որին կմասնակցի Հայաստանի պատվիրակությունը` ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորությամբ:
Ժողովին կմասնակցեն տրանսպորտային ոլորտում ներգրավված դոնոր կազմակերպությունները, այդ թվում Համաշխարհային բանկը, Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկը, Զարգացման ասիական բանկը, Հազարամյակի մարտահրավերներ կորպորացիան, Եվրամիությունը եւ այլն:
Ժողովի ընթացքում մասնակիցներին հնարավորություն կտրվի ներկայացնելու իրենց ազգային ծրագրերը, հիմնավորելու ներդրումային կարիքները եւ դոնորների աջակցությունը ստանալու նպատակով` առաջարկելու նոր նախագծերի գաղափարներ: Այս մասին Aysor-Ին հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանը:

The RA Transport and Communications minister due to Tbilisi
On May 11 – 12 in the capital city of Georgia, Tbilisi will take place a meeting of coordination of donors titled “Transportation prospective in South Caucasus”, on which will participate also the Armenian delegation headed by Manuk Vardanyan, the Armenian Minister of Transport and Communications.
On the meeting will be present donor organizations involved in the transportation sphere like the World Bank, the European reconstruction and development bank, the Asian Development bank, Millennium challenges corporation, European Union, etc.
During the meeting the participants will have the opportunity to present their national programs, to motivate the needs of investments and suggest new projects and ideas for getting the support of the donors, informed Susanna Tonoyan, the press secretary of the RA Transport and Communications Minister, to Aysor.am.