Ադրբեջանում Փաշաևներին հնարավորություն չի տրվել հեռուստաալիք բաց
Ադրբեջանի իշխանության «զգուշավոր թև» համարվող Փաշաևներին հեռուստաալիք բացելու հնարավորություն չի տրվել:
«Ազադլըգ»-ին հասած տեղեկություններով, Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Ռամիզ Մեհդիևին հաջողվել է համոզել պետության ղեկավար Իլհամ Ալիևին, որ երկրում նոր հեռուստաալիքի կարիք չկա: Փաստորեն, դրանով նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը հնարավորություն չի տվել Փաշաևներին` ընտրություններից առաջ հեռուստաալիք ունենալ. Փաշաևների` «Նարգիզ ԹՎ» նախագծի իրագործումը կասեցվել է, որը պետք է ընտրություններից առաջ հեռուստահաղորդումներ հեռարձակեր Բաքվի «Սևիլ» կինոթատրոնի շենքից:
Հիշեցնենք, որ իշխանական ազդեցիկ թևերից մեկը համարվող Փաշաևների կլանը Ադրբեջանի առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի հայրական ընտանիքն է:

Pashaevs didn’t have the opportunity to open a TV Channel
Pashievs who have been considered the most “careful wing” of the Azerbaijani authorities didn’t get opportunity to open a TV channel.
According to the information received by “Azadlig” the chief of the administration of the Azerbaijani president Ramiz Mehmedev managed to assure the head of the state Ilham Aliev that they need no new channel in the country. Thus the head of the administration staff didn’t give the chance to Pashievs to have a TV channel before the elections.
One of the powerful clans of Azerbaijan, the clan of Pashievs, is the family clan of the first lady of Azerbaijan, Mehriban Aliev.