Վլադիմիր Պուտինն այցելել է «Ռասպադսկայա» հանքավայր
ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը ժամանել է Կեմերովոյի շրջանի Մեժդուռեչենսկ քաղաք և իսկույն այցելել է «Ռասպադսկայա» հանքավայր, որտեղ մայիսի 8-ին երկու պայթյուն է տեղի ունեցել:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, ըստ վերջին տվյալների, հանքավայրում պայթյունների հետևանքով զոհվել է 43 հանքափոր, 47-ի ճակատագիրը մնում է անհայտ:
Պուտինը կհետևի փրկարար-որոնողական աշխատանքների ընթացքին, խորհրդակցություն կունենա վթարի հետևանքների վերացման և զոհերի ընտանիքներին ու տուժածներին օգնության ցուցաբերման նպատակով ստեղծված պետական հանձնաժողովի անդամների հետ:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ՌԴ վարչապետին ուղեկցում են առաջին փոխվարչապետ Վիկտոր Զուբկովը, ԱԻ նախարար Սերգեյ Շոյգուն և Կեմերովոյի շրջանի ղեկավար Աման Տուլեևը:

Russia’s Prime Minister Vladimir Putin has arrived in Mejdurechensk town of the Kemerovo region of Russia, where a series of blasts occurred at the Raspadskaya mine, killing at least 43 people. The searching operations are ongoing; however, 47 people are still missing underground.
Vladimir Putin is reported to learn the search operations and hold a meeting with a commission, aiming at assisting and supporting families of the killed and injured workers, and implementing a disaster recovery plan. A detailed report on the ongoing operation will be delivered to Putin at the meeting.