Վլադիմիր Պուտինն այցելել է «Ռասպադսկայա» հանքավայր
ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը ժամանել է Կեմերովոյի շրջանի Մեժդուռեչենսկ քաղաք և իսկույն այցելել է «Ռասպադսկայա» հանքավայր, որտեղ մայիսի 8-ին երկու պայթյուն է տեղի ունեցել:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, ըստ վերջին տվյալների, հանքավայրում պայթյունների հետևանքով զոհվել է 43 հանքափոր, 47-ի ճակատագիրը մնում է անհայտ:
Պուտինը կհետևի փրկարար-որոնողական աշխատանքների ընթացքին, խորհրդակցություն կունենա վթարի հետևանքների վերացման և զոհերի ընտանիքներին ու տուժածներին օգնության ցուցաբերման նպատակով ստեղծված պետական հանձնաժողովի անդամների հետ:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ՌԴ վարչապետին ուղեկցում են առաջին փոխվարչապետ Վիկտոր Զուբկովը, ԱԻ նախարար Սերգեյ Շոյգուն և Կեմերովոյի շրջանի ղեկավար Աման Տուլեևը:

Владимир Путин посетил шахту «Распадская»
Премьер-министр РФ Владимир Путин прибыл в город Междуреченск Кемеровской области и сразу направился на шахту "Распадская", где 8 мая прогремели два взрыва, повлекшие многочисленные человеческие жертвы.
Как сообщает Интерфакс, по последним данным, погибли 43 человека, остается неизвестной судьба 47 шахтеров.
Путин ознакомится с ходом спасательных работ на шахте и проведет совещание с членами госкомиссии по вопросам оказания помощи пострадавшим и семьям погибших и ликвидации последствий аварии, в ходе которого ему будет доложено о деталях проводимых работ.