ՀՀ-ում կարտադրվեն ժամանակակից բժշկական սարքավորումներ
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երևանում ներկա է գտնվել ռուսական «Աֆինա պալադա» ընկերության «ՍՄՏ» ժամանակակից բժշկական սարքավորումների գործարանի հիմնարկեքի արարողությանը:
Գործարանում կարտադրվեն մեկանգամյա օգտագործման բժշկական իրեր: Ձեռնարկությունը կապահովի մոտ 800 աշխատատեղ, որից ավելի քան 400-ը` առաջին փուլում: Գործարանը հագեցված կլինի նորագույն սարքավորումներով:
ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից հայտնում են, որ «ՍՄՏ» ՓԲԸ-ի արտադրանքի 50 տոկոսը կիրացվի ներքին շուկայում, մնացածը կարտահանվի: Առաջին արտադրանքը նախատեսվում է թողարկել 2011թ. առաջին եռամսյակի վերջում:

В Армении откроется завод по производству медоборудования
Президент Армении Серж Саргсян принял участие в церемонии закладки фундамента предприятия российской компании «Афина Паллада» по производству современного медицинского одноразового оборудования «СМТ».
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, на заводе будет работать около 800 сотрудников, из них около 400 будут задействованы на первом этапе деятельности.
50% продукции будет реализовано на внутреннем рынке, остальная часть будет экспортирована. Планируется первую партию продукции выпустить в конце первого квартала 2011 года.