Ադրբեջանի ռազմական նավատորմի զինվորը սպանել է իր ընկերոջը
Մայիսի 10-ին Բաքվի ռազմածովային նավատորմում ծառայող զինվորը գնդակահարել է իր զինվոր ընկերոջը: Սպանվածի` 1990 թ-ին ծնված Էլչին Քերիմովի ազգականները հայտնել են, որ սպանողը Շամքիրի շրջանից պարտադիր զինվորական ծառայության կանչված զինվոր է եղել: Նա ընկերոջը սպանել է ավտոմատից երեք կրակոցով:
Ըստ «Բիզիմ յոլ»-ի, Բաքվի ռազմական դատախազությունը հաստատել է միջադեպի իրողությունը եւ հայտնել, որ այն տեղի է ունեցել նավատորմի ցամաքային հերթապահության կետում: Սպանության դրդապատճառների մասին դատախազությունը մանրամասներ չի հայտնել:

Военнослужащего ВМС Азербайджана застрелил сослуживец
Военнослужащий Эльчин Каримов 1990 года рождения был убит сослуживцем 10-го мая 2010 г. Согласно свидетельству родственников погибшего, убийца их сына был призван на воинскую службу военным комиссариатом Шемкирского района Азербайджана. Он расстрелял товарища тремя выстрелами из автомата, сообщает «Бизим йол».
В военной прокуратуре Баку подтвердили факт убийства и сказали, что инцидент произошел во время дежурства на посту на суше. Однако подробностей о причинах инцидента в Генпрокуратуре не сообщили.