Բակիևի կողմնակիցները մտադիր են բազմահազար հանրահավաք անցկացնել
Ղրղզստանի պաշտոնանկ նախագահ Կուրմանբեկ Բակիևի կողմնակիցներն այսօր մտադիր են բազմահազար հանրահավաք անցկացնել Ջալալ-Աբադ քաղաքում:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ նովոստին, վկայակոչելով «24.կգ» ղրղզական գործակալությանը, այժմ ցուցարարները հավաքվում են շրջանի ղեկավարության շենքի մոտ:
«Սպասվում է, որ այսօր Բակիևի աջակցության հանրահավաքին կմասնակցի շուրջ 10 հազար մարդ», - հայտնել է Բակիևի պաշտպանության կոմիտեի անդամ Ժանարա Մոլդոկուլովան:
Նա հայտարարել է, որ Կուրմանբեկ Բակիևը օրինական նախագահ է, իսկ շրջանի ղեկավարն է Պայզուլլաբեկ Ռահմանովը:

Сторонники Бакиева обещают устроить многотысячный митинг
Сторонники экс-президента Киргизии Курманбека Бакиева обещают в пятницу устроить многотысячный митинг в его поддержку в городе Джалал-Абад на юге страны, сообщает РИА Новости.
«Ожидается, что сегодня в митинге в поддержку Бакиева примет участие около 10 тысяч человек», - согласно источнику, заявила киргизскому агентству "24.kg" член комитета по защите экс-главы государства Жанара Молдокулова.
По ее словам, сейчас сторонники Бакиева собираются со всех районов Джалал-Абадской области у госадминистрации региона.
«Мы будем продолжать настаивать, что Курманбек Бакиев является законным президентом, а губернатором был назначен Пайзуллабек Рахманов», - заявила Молдокулова.