ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը` Ղարաբաղյան հակամարտության մասին
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը կնպաստի Կովկասում խնդիրների լուծմանը: Այս մասին, ըստ Ինտերֆաքսի, այսօր կայացած ասուլիսին հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
«Հուսով եմ, որ առաջընթացը, որն այսօրվա դրությամբ գրանցվել է ղարաբաղյան հակամարտության լուծման շուրջ, կնպաստի այն հակասությունների հանգույցի ամբողջական և վերջնական հանգուցալուծմանը, որոնք այսօր առկա են Կովկասում», - ասել է Ն.Բորդյուժան:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նաև ընդգծել է իրադրությունը կարգավորելու և ճգնաժամային իրավիճակներից խուսափելու առումով Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների «լուրջ ջանքերը»:

Karabakh conflict’s solution will solve all problems in Caucasus
The settlement to the Karabakh conflict will contribute to solving the problems all over the Caucasus, said Secretary-General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Nikolai Bordyuja, at the press conference in Moscow.
“I hope that the progress reached currently in the settlement to the Karabakh conflict will contribute to full and final untying of the tangle of contradictions that exist now in the Caucasus region,” Interfax quoted Nikolai Bordyuja as saying.
“Serious efforts are being made by the presidents of Armenia and Azerbaijan to normalise the situation and to prevent the crisis developments,” Bordyuja added.