ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը` Ղարաբաղյան հակամարտության մասին
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը կնպաստի Կովկասում խնդիրների լուծմանը: Այս մասին, ըստ Ինտերֆաքսի, այսօր կայացած ասուլիսին հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
«Հուսով եմ, որ առաջընթացը, որն այսօրվա դրությամբ գրանցվել է ղարաբաղյան հակամարտության լուծման շուրջ, կնպաստի այն հակասությունների հանգույցի ամբողջական և վերջնական հանգուցալուծմանը, որոնք այսօր առկա են Կովկասում», - ասել է Ն.Բորդյուժան:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նաև ընդգծել է իրադրությունը կարգավորելու և ճգնաժամային իրավիճակներից խուսափելու առումով Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների «լուրջ ջանքերը»:

Решение карабахского конфликта поможет решить проблемы на Кавказе
Урегулирование карабахского конфликта будет способствовать решению проблем на всем Кавказе, заявил на пресс-конференции в Москве генсек Организации Договора о коллективной безопасности Николай Бордюжа.
«Я надеюсь, что прогресс, который на сегодняшний день уже достигнут в разрешении карабахской проблемы, будет способствовать полному и окончательному развязыванию того узла противоречий, которые сегодня существуют на Кавказе», - сказал он.
«Есть серьезные усилия и со стороны президента Армении и со стороны президента Азербайджана по нормализации обстановки, по недопущению кризисных явлений», - добавил Н.Бордюжа. Об этом сообщает «Интерфакс».