Ա.Վարդանյան. Ճգնաժամը Հիմնադրամի գործունեության վրա չի ազդել
Գլոբալ տնտեսական ճգնաժամը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 2009 թվականի գործունեության վրա չի ազդել: Այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
«Ճգնաժամը պետք է մեր վրա ազդեր նախորդ տարում»,- ասաց նա, նշելով, որ 2008 թվականի գործունեության արդյունքում հավաքագրվել էր շուրջ 30 միլիոն ԱՄՆ դոլար:
«Ավելանում է բարերարների քանակը: Նույնիսկ եթե մարդու կողմից տրված գումարի քանակը մի քիչ իջնում է, մեծանում է նվիրատուների քանակը, և դրա հըաշվին մենք ապահովումն ենք գումարների շարունակական հոսքը»,- ասաց Ա.Վարդանյանը:

Crisis didn’t affect activities of the HAAF, says Vardanian
The global financial crisis hasn’t affected the activities of the Hayastan All-Armenian Foundation (HAAF) in 2009, told journalists Friday the HAAF Executive Director Ara Vardanian.
“Crisis could affect us last year,” said Ara Vardanian. He pointed that there were raised nearly $30 million in 2008. “The number of donators has been increasing. And even if the donations somewhat is being reduced, then the number of the charity events grow. Due to this balance we provide the regular influx of funds,” he said.