Ա.Վարդանյան. Ճգնաժամը Հիմնադրամի գործունեության վրա չի ազդել
Գլոբալ տնտեսական ճգնաժամը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 2009 թվականի գործունեության վրա չի ազդել: Այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
«Ճգնաժամը պետք է մեր վրա ազդեր նախորդ տարում»,- ասաց նա, նշելով, որ 2008 թվականի գործունեության արդյունքում հավաքագրվել էր շուրջ 30 միլիոն ԱՄՆ դոլար:
«Ավելանում է բարերարների քանակը: Նույնիսկ եթե մարդու կողմից տրված գումարի քանակը մի քիչ իջնում է, մեծանում է նվիրատուների քանակը, և դրա հըաշվին մենք ապահովումն ենք գումարների շարունակական հոսքը»,- ասաց Ա.Վարդանյանը:

А.Варданян: Кризис не повлиял на деятельность Всеармянского фонда
Глобальный экономический кризис не повлиял на деятельность Всеармянского фонда «Армения» в 2009 году. Об этом заявил сегодня журналистам исполнительный директор фонда Ара Варданян.
«Кризис должен был повлиять на нас в прошлом году», - сказал А.Варданян, отметив, что в результате деятельности в 2008 году было собрано порядка 30 миллионов долларов США.
«Число благотворителей постоянно увеличивается. Даже если размер предоставляемых отдельными людьми сумм несколько уменьшается, при этом, увеличиваются благотворительные акции. За счет этого мы обеспечиваем постоянный приток денежных сумм», - сказал исполнительный директор фонда.