Հոնգկոնգում բախումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 36-ի
Հոնգկոնգում բախումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 36-ի, 255-ը վիրավորվել են: Թայլանդի մայրաքաղաքում շարունակվում են բախումները կառավարական զորքերի և ընդդիմության կողմնակիցների միջև:
Ինչպես հաղորդում է ՌԲԿ.ռու-ն, վկայակոչելով Associated press-ին, Հոնգկոնգի խաղաղ բնակիչները պահանջում են ՄԱԿ-ի միջամտությունը, սակայն կառավարությունը հայտարարում է, որ միջամտության անհրաժեշտություն չկա և ինքուրույն կհաղթահարի բողոքողների դիմադրությունը:
Այժմ «կարմիր վերնաշապիկները» քաղաքի տարբեր հատվածներում արգելապատնեշներ են կառուցել` օգտագործելով անիվներ, շինարարական և ձեռքի տակ ընկած այլ առարկաներ:
Թայլանդի` արտակարգ դրություն հայտարարած նահանգների թիվը շարունակում է աճել: Այժմ արտակարգ դրության ռեժիմը գործում է երկրի 17 նահանգներում:
«Կարմիր վերնաշապիկները» Թայլանդի մայրաքաղաքում բողոքի ակցիներ են անում 2010թ.-ի մարտից: Նրանք պահանջում են կառավարության հրաժարականը և արտահերթ ընտրությունների անցկացում:

Число жертв столкновений в Бангкоке выросло до 36 человек
Число жертв столкновений в Бангкоке выросло до 36 человек, 255 пострадали. В столице Таиланда продолжаются столкновения между правительственными войсками и сторонниками оппозиции.
Как сообщает РБК.ру со ссылкой на Associated press, мирные жители Бангкока требуют вмешательства ООН, однако правительство заявляет, что не нуждается в посредничестве и самостоятельно преодолеет сопротивление протестующих.
Сейчас "красные рубашки" возводят баррикады в разных районах города, используя для этого покрышки, строительные и прочие подручные материалы. Военные не прекращают обстрелов укрытий оппозиционеров.
Число провинций Таиланда, где введено чрезвычайное положение, продолжает расти. Сейчас режим ЧП действует на территории 17 провинций страны.
"Красные рубашки" митингуют в столице Таиланда с марта 2010г. Они требуют отставки правительства и проведения досрочных выборов.