Բիշքեկում շուրջ 4 հազար մարդ է դուրս եկել հանրահավաքի
Բիշքեկում ընթանում է Ղրղզստանի ժամանակավոր կառավարությունը ձևավորող քաղաքական ուժերի շուրջ 4 հազար կողմնակիցների հանրահավաք:
Ինչպես հայտնում է Ինտերֆաքսը, հանրահավաքին ելույթ է ունեցել Ղրղզստանի ժամանակավոր կառավարության ղեկավար Ռոզա Օթունբաևան: Նա հայտարարել է, որ «մայիսի 12-ից 14-ը երկրում տեղ գտած հակահեղափոխության փորձերը ոչ թե տարանջատել, այլ հակառակը` համախմբել են Ղրղզստանի ժողովրդին»:
«Ղրղզական ժամանակավոր կառավարության նպատակն է նոր Սահմանադրության ընդունումը և արդար ու թափանցիկ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունները: Ընտրությունների արդյունքում ժամանակավոր կառավարությունը կհանձնի իշխանությունն օրինական ճանապարհով ընտրված նախագահին և խորհրդարանին»,- հայտարարել է նա:

Up to 4,000 supporters of Kyrgyz interim power gather in Bishkek
Nearly four thousand supporters of the new interim government of Kyrgyzstan are gathering on Monday in Bishkek.
Roza Otunbayeva, the interim leader of the country and ex-foreign minister, spoke to the rally. She said: “Attempts to stage the counter-revolution on May 12-14 couldn’t divide our nation, but rather integrated. The goal of the Kyrgyz interim government is to adopt a new Constitution and hold new clear and honest presidential and parliamentary elections. The interim government will hand over the office to the newly and legally elected government of Kyrgyzstan.”