ԱԻՆ-ը և ՄԱԶԾ-ւ կքննարկեն ռիսկերի մեխանիզմի ձևավորումը
Ս.թ. մայիսի 18-20-ը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը ՄԱԶԾ գրասենյակի հետ համատեղ անցկացնում է Հայաստանում ազգային ռիսկի գնահատման իրականացման աշխատանքային հանդիպում:
Հանդիպման բացումը տեղի կունենա մայիսի 18-ին, ժամը 9.30-ին` «Անի Պլազա» հյուրանոցի «Նաիրի» սրահում:
Հանդիպման նպատակն է` ներկայացնել ՄԱԶԾ Ռիսկերի հատկորոշման գլոբալ ծրագրի մեթոդաբանությունը եւ նախաձեռնել Հայաստանում ռիսկերի գնահատման ազգային համակարգման մեխանիզմի ձեւավորումը:
Աշխատանքային հանդիպմանը մասնակցում են ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի, տարբեր գերատեսչությունների, հետազոտական ինստիտուտների, ընկերությունների եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Այս մասին հայտնեցին Հհ ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից:

МЧС и ПРООН обсудят формирование механизмов рисков
С 18-го по 20-ое мая министерство по чрезвычайным ситуациям Армении проведет совместно с Программой развития ООН рабочую встречу по оценке национальных рисков в республике. Как сообщили в пресс-службе МЧС, церемония открытия встречи состоится 18-го мая в гостинице «Ани Плаза» в 9:30.
Цель встречи – представить методологию Глобальной программы ПРООН по управлению рисками природных катастроф и инициировать формирование механизмов национальной координации оценки рисков в Армении.
В рабочей встрече участвуют представители Совета национальной безопасности, различных ведомств, исследовательских институтов и международных организаций.